1899: Netflix, Black Silence çizgi romanının yaratıcısı tarafından intihalle suçlandı

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-11-21T17:37:20 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-21T17:37:29 1899 inanılmaz bir konsept ama Black Silence çizgi romanının yaratıcısı Netflix’i şovu yapmak için onun fikirlerini çalmakla suçladı. Netflix için bloktaki en yeni dizilerden biri aynı zamanda en çok beklenen dizilerden biri: 1899. Bu yeni dizi, bize son birkaç yılın en büyük akıl almaz dizilerinden biri olan […]

1899: Netflix, Black Silence çizgi romanının yaratıcısı tarafından intihalle suçlandı

Yayınlanan: 2022-11-21T17:37:20

Güncellenmiş: 2022-11-21T17:37:29

1899 inanılmaz bir konsept ama Black Silence çizgi romanının yaratıcısı Netflix’i şovu yapmak için onun fikirlerini çalmakla suçladı.

Netflix için bloktaki en yeni dizilerden biri aynı zamanda en çok beklenen dizilerden biri: 1899. Bu yeni dizi, bize son birkaç yılın en büyük akıl almaz dizilerinden biri olan Dark’ı veren aynı içerik oluşturuculardan geliyor. 1899’dan kesinlikle keyif aldık ve şov hakkındaki incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

1899, 1899’da bir göçmen gemisinde geçen gizemli bir gerilim filmi. gemi koordinatları.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bununla birlikte, incelememizde bu hikayenin tanıdık geldiğini belirttik, ancak bunun ne kadar doğru olabileceğini bilmiyorduk – bir çizgi roman yaratıcısına göre, diziyi yapmak için fikirleri Netflix tarafından çalındı.

1899’un Black Silence çizgi romanının bir kopyası olduğu iddia ediliyor

Brezilyalı çizgi roman yaratıcısı Mary Cagnin, twitter bilimkurgu çizgi romanı Black Silence ve 1899’daki görüntüler ve olay örgüsü noktaları arasındaki sözde benzerlikleri fark ettiğinde yaşadığı şok ve ihanet üzerine.

Black Silence’ın özeti şöyle: “Gelecekte, Dünya’nın günleri sayılı. Bir astronot ekibi, insanların hayatta kalması için tek şans olabilecek bir gezegeni keşfetmek için çağrılır.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Lucas, kendisini zor bir durumda bulan ünlü bir ekzobiyolog ve kariyeri tehlikede. Kader onu, oldukça itibarlı bir askeri kadın olan ve ona reddedemeyeceği bir teklif yapan Nee’ye getirir. Bilmediği şey, bu görevin bir zamanlar doğru olduğuna inandığı her şeyi değiştireceğidir.”

1899’un sonunu biliyorsanız, bu iki hikayenin ortak noktaları olduğunu söyleyebilirsiniz.

Cagnin, kaç faktörün aynı olduğunu ayrıntılarıyla anlatan bir başlık oluşturmaya devam etti. Tweetlerinin bir çevirisi – İngilizce çevirisini gerçek tweet biçiminde okumanız gerekiyorsa, başka bir hesap bunu yaptı burada – şu şekilde okunur:

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“ŞOKTAYIM. 1899 serisinin 2016’da yayınlanan çizgi romanım Black Silence ile AYNI olduğunu öğrendiğim gün. Konuyu takip edin.

Ayrıca çizgi romanının ve şovunun karşılaştırmalı resimlerini de sağladı.

“Hepsi orada: Kara Piramit. Gemi/uzay gemisi içindeki ölümler. Çok uluslu ekip. Görünüşe göre garip ve açıklanamayan şeyler. Göründüklerinde gözlerdeki semboller.

“Kodlar yazıldı. Onları çağıran sesler. Gizemli ölümleri de dahil olmak üzere karakterlerin kişisel dramaları gibi ince olay örgüsü ayrıntıları.”

Cagnin, çalışmasının nasıl çalınmış olabileceğini açıklamaya devam etti ve diğer kullanıcılara göre bu, Netflix politikalarının bir sonucu olabilir.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Merak ediyor olmalısın: bu nasıl mümkün olabilir? 2017’de Brezilya büyükelçiliği tarafından Avrupa’da çok ünlü ve etkili bir uluslararası fuar olan Göteborg Kitap Fuarı’na davet edildim.

Panellerde bulundum ve Black Silence çizgi romanını sayısız yayıncıya ve sektördeki insanlara dağıttım. Çalışmalarımın onlara ulaştığını hayal etmek zor değil. Sadece fiziksel çizgi romanı teslim etmekle kalmadım, aynı zamanda çevrilmiş versiyonun İngilizce olarak da sunulmasını sağladım.”

Bazı kullanıcılar, Netflix’in çizgi romanı duymuş olabileceğine ve ondan birden fazla fikir ve ikonografi uyarlamış olabileceğine inanıyor – ve başka bir Twitter sanatçısına göre, akış platformunun bunu daha önce yaptığı iddia ediliyor:

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bir diğer Twitter kullanıcısı Netflix’te yazar olarak çalışmak için daha önceki bir iş ilanının ekran görüntüsünü paylaştı ve başvuranların hikaye fikirlerinin gelecekte geliştirilme veya uyarlanma potansiyeli üzerinde anlaşmaya vardıkları bir koşulu vurguladı.

Yorum için Netflix’e ulaştık, ancak şu ana kadar herhangi bir yanıt gelmedi.

Black Silence yaratıcısı insanlardan çizgi roman okumalarını istiyor

Cagnin, çetin sınav için ne kadar ağladığını ve uluslararası tanınma elde etmenin nasıl “hayalinin” olduğunu anlatmaya devam etti – ancak bu durumda haksızlığa uğradığına inanıyor.

“Çok ağladım. Hayalim her zaman çalışmalarımla ulusal ve uluslararası alanda tanınmak olmuştur. Ve böyle bir şeyin olduğunu görmek gerçekten kalbimi kırıyor. Brezilya’da işimizi göstermek ve bununla tanınmak için çok az fırsatımız olduğunu biliyoruz.

“Pek çok çizgi roman sanatçısının asla sahip olmadığı bir fırsata sahip oldum: çalışmamı uluslararası bir izleyici kitlesine gösterebilmek. İnsanlar. dersler verdim. Olay örgüsü hakkında konuşuldu. Bunu bölgedeki etkili insanlara sundum. İş ciddi.”

“Açıkçası Kara Sessizlik kısa bir çalışma, neredeyse bir kısa hikaye. Dizinin 12 saatlik projeksiyonunda tüm bu ‘referansları’ sulandırmak çok kolay ama yarattığımın özü orada.

“Dileyen herkes, kendi sonuçlarını çıkarmak için çevrimiçi olarak okunabilen çizgi romanımı okuyabilir.”

Dexerto yorum için Netflix ile iletişime geçti.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow