2000’lerden Hatırlayamayabileceğiniz 12 Tuhaf Telefon

Nokia, cep telefonu pazarında bir öncüydü ve ilk cihazlarından bazıları, medeniyetin kendisinden daha uzun süre dayanabileceklerine dair birçok şakayla birlikte, yok edilemez nitelikleriyle tanınıyordu. 2004’e gelindiğinde, mobil pazar çok çeşitliydi ve o kadar çok tüketici pazara giriyordu ki, üreticiler ürünlerini diğerlerinden farklı kılacak bir şeyler sunmak için çok çalışıyorlardı. Aynı şekilde, ikinci ve üçüncü nesil […]

2000’lerden Hatırlayamayabileceğiniz 12 Tuhaf Telefon

Nokia, cep telefonu pazarında bir öncüydü ve ilk cihazlarından bazıları, medeniyetin kendisinden daha uzun süre dayanabileceklerine dair birçok şakayla birlikte, yok edilemez nitelikleriyle tanınıyordu. 2004’e gelindiğinde, mobil pazar çok çeşitliydi ve o kadar çok tüketici pazara giriyordu ki, üreticiler ürünlerini diğerlerinden farklı kılacak bir şeyler sunmak için çok çalışıyorlardı. Aynı şekilde, ikinci ve üçüncü nesil konsolların yanı sıra daha yeni ve daha iyi avuçiçi oyun cihazlarının piyasaya sürülmesiyle, video oyun teknolojisi Atari ve NES günlerinden bu yana önemli ölçüde gelişmişti. Teknolojileri birleştirmek doğal görünmeli, bu yüzden Nokia tam da bunu yaptı.

N-Gage, tek bir pakette bir hücresel cihaz ve oyun cihazıydı. Nokia, her ikisine de uydukları alanda müşterileri çekecek bir niş yaratarak, yerleşik iki pazardan yararlanmaya çalışıyordu. N-Gage teknik özellikleri iyi, göre CNET, Bluetooth, internet özelliği, genişletilebilir bellek, MP3 çalar ve tam renkli ekran. N-Gage, başarılı bir ürün için bazı doğru bileşenlere sahipti. Ancak 300 dolardı ve oyunların ayrıca satın alınması gerekiyordu. Sınırlı avuçiçi oyun dolarları için Sony ve Nintendo’nun rekabetiyle Nokia, “Call of Duty”de kazansa bile savaşı kaybetti.

Teknory