2022’nin En Havalı Süper Arabaları

Amerikalılar, otomotiv tarihimizin çoğu boyunca süper otomobil departmanında yetersiz kaldılar. Ford GT’nin gelişinden önce, evde yetiştirilen tek gerçek süper otomobiller, Vector W8 gibi uzun vadeli uygulanabilirliği olmayan butik otomobil üreticilerinden geliyordu. Yepyeni Hennessey Venom GT, bu küçük ama büyüyen sektördeki en son bölümü işaret ediyor. Hennessey, seri üretim arabalara bir dizi performans yükseltmesi üreterek ve […]

2022’nin En Havalı Süper Arabaları

Amerikalılar, otomotiv tarihimizin çoğu boyunca süper otomobil departmanında yetersiz kaldılar. Ford GT’nin gelişinden önce, evde yetiştirilen tek gerçek süper otomobiller, Vector W8 gibi uzun vadeli uygulanabilirliği olmayan butik otomobil üreticilerinden geliyordu. Yepyeni Hennessey Venom GT, bu küçük ama büyüyen sektördeki en son bölümü işaret ediyor.

Hennessey, seri üretim arabalara bir dizi performans yükseltmesi üreterek ve aynı arabaları perakende satış için kurarak ve özelleştirerek, Mustang’lerin, Camaro’ların, Ciplerin ve hafif kamyonların bazı aşırı performans versiyonlarıyla sonuçlanan bir isim yaptı. Ancak, şimdi sıfırdan kendi süper arabası olan Venom F5’i tasarladı ve üretti. Hennessey daha önce güçlü bir süper otomobil olan Venom GT’yi üretmişti, ancak değiştirilmiş bir Lotus şasisi üzerinde yapıldı ve bu tamamen orijinal.

Biz Amerikalılar için evde inşa edilmek yeterince havalı ama çok daha ileri gidiyor. Venom F5, arka tekerlekleri döndürmek için 1.817 beygir gücü elde etmek üzere önemli ölçüde değiştirilmiş GM LS itme çubuğu V8’e dayanan ısmarlama bir motorla çalışıyor. Araba çok hızlı gitmek için inşa edilmiş olsa da, yolda sürülmesi amaçlanmıştır ve trafiğe çıkmaya uygun bir araç olarak yönetilebilir hale getirilmiştir. Aksi takdirde, baştan sona bol miktarda karbon fiberin gösterildiği hoş bir kıvrımlar ve kırışıklıklar karışımı ile çok havalı görünüyor.

Teknory