Carl Pei’nin Hiçbir Şeyi ABD’de Apple’ı Yenmek İstiyor

Counterpoint Research’e göre pazarın %50’sinden fazlasını elinde bulunduran, Apple, akıllı telefon segmentine neredeyse hakim durumda ABD’de İkinci sırada, yaklaşık %30 pazar payına sahip olan Samsung yer alıyor. Ancak bu rakamlar Pei’yi rahatsız etmiyor gibi görünüyor. CNBC ile yaptığı röportajda, Pei, şirketinin iPhone’un ABD pazarındaki hakimiyetine meydan okuma niyetini açıkladı. Pei, bunu nasıl yapmayı planladığını ve […]

Carl Pei’nin Hiçbir Şeyi ABD’de Apple’ı Yenmek İstiyor

Counterpoint Research’e göre pazarın %50’sinden fazlasını elinde bulunduran, Apple, akıllı telefon segmentine neredeyse hakim durumda ABD’de İkinci sırada, yaklaşık %30 pazar payına sahip olan Samsung yer alıyor. Ancak bu rakamlar Pei’yi rahatsız etmiyor gibi görünüyor. CNBC ile yaptığı röportajda, Pei, şirketinin iPhone’un ABD pazarındaki hakimiyetine meydan okuma niyetini açıkladı. Pei, bunu nasıl yapmayı planladığını ve bunun ne kadar yakında olmasını beklediğini açıklamakta yetersiz kaldı. Pei’nin görevinin şu anda aşılmaz gibi göründüğü inkar edilemez olsa da, bu, Pei’nin vermeye istekli olduğu bir savaş.

Pei’nin bu görevi üstlenmesinin nedenlerinden biri, Apple’ın ABD’de devam eden hakimiyetiyle ilgili endişeleri. Pei, Apple’ın ABD’deki akıllı telefon pazarının %80’ini yutup bir tekele dönüştürmesinden endişe duyduğunu söylüyor. Aslında, iOS kullanıcıları arasında sahip olduğu güçlü kilitlenme göz önüne alındığında, Apple’ın bu konuda oldukça başarılı olduğuna inanıyor.

CNBC raporu, Nothing’in ABD bölgesinde neden Nothing Phone’u (1) piyasaya sürmediğini de açıklıyor. Pei’ye göre, henüz başlangıç ​​aşamasında olan bir şirket için, telefonu piyasaya sürmeden önce ele alınması gereken benzersiz taşıyıcı özelleştirmeleri ve teknik destek konularını halletmeleri zordu. Ancak Pei, şirketinin ABD’deki birkaç operatörle konuşmaya başladığını açıkladı – bu, yakın gelecekte bir Hiçbir Şey Telefonunun resmi olarak ABD’ye ulaşma olasılığını ortaya çıkarmalıdır.

Teknory