2023 Ford Maverick Tremor İncelemesi: Doğru Kamyon, Yanlış Motor

Tremor paketini yalnızca Ford’un 2.0 litrelik turboşarjlı sıralı 4 motoruyla donatılmış Mavericks’te belirleyebilirsiniz. 250 beygir gücü ve 277 pound-feet tork ile, çok güçlü bir motor ve 8 vitesli otomatik şanzıman iyi ayarlanmış, gaza bastığınızda yumuşak bir şekilde vites küçültüyor. Ne yazık ki, bu motor hem rölantide hem de hızlanma altında fark edilir titreşim ve sert […]

2023 Ford Maverick Tremor İncelemesi: Doğru Kamyon, Yanlış Motor

Tremor paketini yalnızca Ford’un 2.0 litrelik turboşarjlı sıralı 4 motoruyla donatılmış Mavericks’te belirleyebilirsiniz. 250 beygir gücü ve 277 pound-feet tork ile, çok güçlü bir motor ve 8 vitesli otomatik şanzıman iyi ayarlanmış, gaza bastığınızda yumuşak bir şekilde vites küçültüyor. Ne yazık ki, bu motor hem rölantide hem de hızlanma altında fark edilir titreşim ve sert bir işitsel kalite ile son derece kaba. Durdur/başlat sistemi de oldukça kaba ama neyse ki bilgi-eğlence ekranının hemen altındaki büyük bir düğmeyle kolayca devre dışı bırakılabiliyor.

Başka bir kusur: Tremor yükseltmesi, Maverick’in diğer modellerden 300 pound daha az olan 1.200 pound yük taşıma kapasitesi ile taşıma yeteneklerini engelliyor. Üstelik, normalde turboşarjlı Mavericks’te bulunan 4K Tow paketini ekleyemezsiniz. Başka yerlerde, bu seçenek kamyonun çekme kapasitesini 4.000 pound’a çıkarıyor. Bu arada Tremor, 2.000 pound ile sınırlandırıldı.

Yine de en kötü sorun? Yakıt ekonomisi. Eşsiz dört tekerlekten çekiş kurulumu nedeniyle, Maverick Tremor’un EPA’ya göre 20 mpg şehir, 24 mpg otoyol ve 21 mpg kombine olarak geri döneceği tahmin ediliyor ve Los Angeles çevresinde bir haftalık normal sürüş sırasında, sadece ortalama 19 mpg. Bu arada, dört tekerlekten çekişli Tremor olmayan Maverick’in şehir içi 22 mpg, otoyolda 28 mpg ve kombine olarak 24 mpg getirmesi bekleniyor. Ve unutmayın, temel Maverick’in 2,5 litrelik hibrit I4 motoru etkileyici bir 40 mpg şehir içi, 33 mpg otoyol ve 37 mpg kombine güce sahiptir – hem de güvenilir bir şekilde.

Teknory