Amazon Hediye Kartını Nakde Çevirme

Hediye kartları, listenizdeki her şeye sahip olan kişi için düşünceli bir hediye olabilir. Amazon’un harika bir hediye kartı kaynağı olmasına rağmen, tüm insanlar çevrimiçi alışveriş yapmayı sevmiyor. Kullanmayacağınız bir Amazon hediye kartı alırsanız, muhtemelen bir Amazon hediye kartını nasıl nakde çevireceğinizi merak edersiniz. Ne yazık ki Amazon, hediye kartının parayla değiştirilmesini desteklemiyor. Gereksiz bir Amazon […]

Amazon Hediye Kartını Nakde Çevirme

Hediye kartları, listenizdeki her şeye sahip olan kişi için düşünceli bir hediye olabilir. Amazon’un harika bir hediye kartı kaynağı olmasına rağmen, tüm insanlar çevrimiçi alışveriş yapmayı sevmiyor. Kullanmayacağınız bir Amazon hediye kartı alırsanız, muhtemelen bir Amazon hediye kartını nasıl nakde çevireceğinizi merak edersiniz. Ne yazık ki Amazon, hediye kartının parayla değiştirilmesini desteklemiyor.

Gereksiz bir Amazon alışveriş çılgınlığından kaçınmanıza yardımcı olmak istiyoruz. Amazon hediye kartınızı nasıl nakde çevireceğinizi gösteren birkaç geçici çözümü burada bulabilirsiniz.

Reddit’te Sat

Reddit, çeşitli çevrimiçi satış türleri için mükemmel bir platformdur. Amazon hediye kartlarına gelince, Reddit’in esas olarak hediye kartı alışverişine adanmış bir alt dizini vardır. /r/giftcardexchange sekmesi altındaki forumlarda reklamlar yayınlayabilir ve istenmeyen hediye kartlarını takas edebilir ve takas edebilirsiniz.

Reddit kullanıcıları, hediye kartı ticaretine katılırken çoğunlukla para işlemleri için PayPal’ı kullanır. İlanınızı vermeden önce, güvenli bir takas için ödeme koşullarını düşünün. Kartınızın değeri ve bunun için ne kadar pazarlık yaptığınız gibi ayrıntıları içeren bir gönderi oluşturun. Gönderinizi daha çekici hale getirmek için, onu neden sattığınıza ilişkin koşullar hakkında ilgi çekici bilgiler eklemek isteyebilirsiniz. Reddit topluluğu hızlı bir şekilde yanıt verir ve büyük olasılıkla bir kullanıcıdan teklif almak için uzun süre beklemezsiniz.

Hediye kartı ticareti yapan bir alt dizide konu açmadan önce, moderatör kurallarını ve ticaret şartlarını incelediğinizden emin olun.

Amazon hediye kartınızı nakde çevirdiğinizde iyi bir anlaşma elde etmek için adımlar ve ipuçları.

 1. Alt dizinlere git r/hediye kartı değişimi, r/GCTicaretve /r/takas. Amazon hediye kartınızı satan bir gönderi oluşturun.
 2. Bir satış fiyatı belirleyin. Amazon hediye kartlarının genellikle hediye kartı bakiye değerinin %90’ına satıldığını unutmayın.
 3. İlgili alıcılarla pazarlık yapın ve ikinize de uygun ödeme koşullarını belirleyin.

Perakende Arbitrajı

Daha çok bir iş yaklaşımıyla ilgileniyorsanız, perakende arbitrajına dönün. Amazon’da ürünleri indirimli olarak satın almak için bir Amazon hediye kartı kullanın, ardından bunları kar için daha yüksek bir fiyattan satın. Amazon hediye kartınızı esasen nakde çevirmekle kalmaz, aynı zamanda bu süreçte fazladan biraz kazanabilirsiniz.

İşte bunu birkaç adımda nasıl yapacağınız.

 1. Kontrol Amazon bugünün fırsatları gibi indirimli ürünler ve satış teklifleri içeren bölümler. Satın alırken tasarruf etmek için kuponları da kullanabilirsiniz.
 2. Ödeme için Amazon hediye kartınızı kullanın.
 3. En iyi satış koşullarını sunan e-ticaret web sitelerini arayın. Etsy, eBay, Craigslistveya eBid Amazon ürünlerinizi satmak için iyi yerler olabilir.
 4. Öğeleri çevrimiçi olarak ödediğinizden daha yüksek bir fiyata satın.

Kart Bayi Siteleri

Craigslist veya EJ Hediye Kartları gibi hediye kartlarının ticareti ve yeniden satışı için özel bir çevrimiçi pazar, kartınızı hızlı bir şekilde satmanıza yardımcı olabilir. Bunun gibi web siteleri, kullanılmamış hediye kartınızı görünen değerine yakın bir fiyata yeniden satmanıza yardımcı olabilir. Klasik para karşılığında ürün ticaretinin yanı sıra, hediye kartları satmaya ayrılmış pazaryerleri, bunları kullanabileceğiniz diğer perakendeci hediye kartlarıyla değiştirmenize de olanak tanır.

Craigslist

Craigslist, yerel olarak her türlü ürünü satmak için iyi bilinen bir çevrimiçi pazar yeridir. Amazon hediye kartınızı nakde çevirmek istiyorsanız bu web sitesi iyi bir seçimdir. Potansiyel bir alıcıyla hızlı bir buluşma sağlamanın bir yolunu sağladığından, yerel bir ortamda ticaret anlaşmaları yürütürsünüz. Diğer bir yararlı özelliği de, kartın piyasadaki değeri hakkında fikir vermesi ve satıştan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmasıdır.

Bu hediye kartı pazarında bir liste oluşturmak kolay ve hızlıdır ve bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir Craigslist hesabıdır. İşte Amazon hediye kartınızı Craigslist’te nakit paraya çevirmek için gereken adımlar.

 1. Benzer hediye kartlarının kart değerlerini karşılaştırmak ve piyasa değerine göre Amazon hediye kartınızın fiyatını belirlemek için ana sayfanın arama kutusuna “Amazon hediye kartı” yazın.
 2. Sayfanın sağ üst köşesindeki “Yayınla”ya gidin.
 3. “Sahibinden satılık” seçeneğini seçin.
 4. Kartınızı “genel satılık – sahibinden” kategorisinde listeleyin.
 5. Girişinizi oluşturun.
  1. Tüm satışların yalnızca nakit olarak yapıldığını vurgulayın.
  2. Daha hızlı satış için bir telefon numarası ekleyin.
 6. Teklifi Craigslist’te yayınlayın.
 7. Hızlı bir şekilde yanıt vermezseniz satışlarınızı kaybedebileceğiniz için e-postanızı teklifler için düzenli olarak kontrol edin.

Hediye kartı dolandırıcılığı, Craigslist’te işlem yaparken yaygındır, bu nedenle halka açık bir yerde bir buluşma önerin ve onların önünde Amazon kartı bakiyenizi doğrulayın. Çevrimiçi işlem yaparken her zaman güvende olun.

Başkaları İçin Amazon Satın Alımları Yapın

Bir Amazon hediye kartı şu anda ihtiyacınız olan şey olmayabilir, ancak arkadaşlarınız bunu kullanabilir. Başkaları için bir şeyler satın almak için Amazon hediye kartı bakiyenizi kullanabilir, ardından ürün için size nakit ödeme yapmalarına izin verebilirsiniz.

Kullanılmayan Amazon hediye kartlarını, özel günlerini kutlamak üzere başkalarına hediyeler almak için kullanarak nakde dönüştürün. Amazon’da kendiniz için bir şeyler satın almak yerine, bir arkadaşınıza düşünceli bir hediye seçmek için hediye kartını kullanın. Bu akıllıca bir fikir ve normalde bir hediye için harcayacağınız para cebinizde kalacak.

Yakın Çevrenize Satın

Amazon hediye kartınızı nakde çevirmenin muhtemelen en hızlı yolu, hediye kartınızı arkadaşlarınıza, ailenize, iş arkadaşlarınıza vb. satmanız gerektiğini duyurmaktır. talebi internete gönderdi.

Hediye Kartınızı Kaydedin

Bu seçenek elde fiziksel nakit sağlamasa da, bir Amazon hediye kartını yeniden hediye etmek, onu dönüştürmenin bir yoludur. Birçok kişi çevrimiçi alışveriş yapar ve Amazon muhtemelen günümüzün en popüler pazar yeridir. Kullanılmamış bir Amazon hediye kartı, Amazon ürünlerine göz atarak saatler harcayan tanıdığınız biri için düşünceli bir hediyedir. Bir Amazon hediye kartını yeniden hediye ederken hediye kodunu kullanmadığınızdan emin olun.

Para Farklı Biçimler Alır

Nakde çevirmenin bir yolunu aramadan önce Amazon hediye kartınızı gerçekten kullanıp kullanamayacağınızı yeniden değerlendirin. Amazon kartının dünyadaki en yetenekli kartlardan biri olmasının bir nedeni var. Neye ihtiyacınız varsa, Amazon büyük olasılıkla onu çevrimiçi satıyor.

Amazon’un geniş bir müşteri topluluğu vardır, bu nedenle hediye kartınız için bir alıcı bulmak sorun olmamalıdır. Daha önce bahsedilen yöntemlerden biri muhtemelen dijital parayı fiziksel paraya dönüştürmenize yardımcı olacaktır.

Amazon hediye kartlarınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanırsınız? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory