Android 14 kilit ekranı özelleştirmeleri burada beta 3- Android Authority’de

C. Scott Brown / Android Yetkilisi TL;DR Android 14 kilit ekranı özelleştirme özelliği üçüncü beta sürümünde yayında. Kilit ekranı saatinizin yazı tipini, yerleşimini ve genel görünümünü değiştirebilirsiniz. Ayrıca kısayollar ve diğer yönler üzerinde de kontrolleriniz var. Google I/O 2023’te Google, Android 14’ün şık ve yeni bir özelleştirme özelliği alacağını doğruladı. Bir noktada, kilit ekranınızın öğelerini, […]

Android 14 kilit ekranı özelleştirmeleri burada beta 3- Android Authority’de

C. Scott Brown / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Android 14 kilit ekranı özelleştirme özelliği üçüncü beta sürümünde yayında.
  • Kilit ekranı saatinizin yazı tipini, yerleşimini ve genel görünümünü değiştirebilirsiniz.
  • Ayrıca kısayollar ve diğer yönler üzerinde de kontrolleriniz var.

Google I/O 2023’te Google, Android 14’ün şık ve yeni bir özelleştirme özelliği alacağını doğruladı. Bir noktada, kilit ekranınızın öğelerini, ortamınıza daha uygun hale getirmek için değiştirebileceksiniz. Ancak, o sırada Google, bunu kendimiz için ne zaman deneyebileceğimizi belirtmedi.

Bugün, üçüncü Android 14 beta sürümünün kullanıma sunulmasıyla nihayet Android 14 kilit ekranı özelleştirmelerine erişebiliyoruz. Piksellerde özellik, Android Ayarları aracılığıyla veya ana ekranınızdaki boş bir noktaya uzun basarak erişebileceğiniz Duvar Kağıdı ve Stil bölümünde yaşıyor.

Oradayken, ana ekranınız için duvar kağıdınız dahil (tabii ki) tanıdık kontrollerinizi göreceksiniz. Ancak, sayfanın üst kısmındaki yeni bir sekme, tamamen yeni olan bir kilit ekranı bölümüne geçmenizi sağlar. Aşağıda kontrol edin.

Android 14 kilit ekranı özelleştirmeleri

Temel olarak, bu yeni özelleştirme paketiyle yapabileceğiniz beş şey var:

  • Yazı tipi stilini değiştir — Halihazırda tüm Piksellerde görünen varsayılan da dahil olmak üzere dokuz seçenek vardır.
  • Yazı tipi rengini değiştir — Şu anda renk yelpazesinde dokuz pastel seçeneği var ve onuncu seçenek Material You. Belirli bir renk seçerseniz, o rengin yoğunluğunu değiştirmek için kaydırıcıyı kullanabilirsiniz.
  • Yazı tipi boyutunu değiştir — Hiç bildiriminiz olmadığında çok büyük olan ve bildirimleriniz olduğunda küçük olan Dinamik’i (bugün Piksellerde varsayılan) seçebilirsiniz. Buradaki diğer seçenek, saati her zaman küçük durumunda bırakan Küçük seçeneğidir. Ön izlemenin bu seçenek için çalışmadığını, ancak önizlemeden çıktığınızda amaçlandığı gibi çalıştığını unutmayın.
  • kısayollar — Kilit ekranında, her biri alt köşelerde görünen iki kısayolunuz olabilir. Kısayol seçenekleriniz Cüzdan, Kamera, Rahatsız Etmeyin, Sesi Kapat, QR Kod Tarayıcı, Cihaz Kontrolleri, El Feneri ve Görüntülü Arama’dır. İsterseniz yalnızca bir kısayol kullanmayı veya hiç kısayol kullanmamayı seçebilirsiniz. İsterseniz aynı kısayoldan iki tane bile alabilirsiniz.
  • Duvar kağıdını değiştir — Bu, bugün ana ekranınız ve kilit ekranınızın farklı duvar kağıtlarıyla yapabileceğinizden farklı değil. Bu, bunu yapmanın başka bir yolu.

İşletim sisteminin istikrarlı lansmanına yaklaştıkça, Android 14 kilit ekranı özelleştirme aracının daha fazla iyileştirme görmesini bekliyoruz. Ancak şimdilik bu, telefonunuzun sizi daha çok hissettirmesi için hoş bir yeni yol gibi görünüyor.

Android 14 kilit ekranı özelleştirmeleri burada beta 3- Android Authority’de

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow