2023’te iki yeni Google Asistan sesi geldi

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi TL;DR Amerika Birleşik Devletleri İngilizcesinde iki yeni Google Asistan sesi var: “Lime” ve “Indigo.” Halihazırda tanıdığınız diğer on ABD İngilizcesi sesine katılıyorlar. Google, bunların “mevcut seçeneklerinize daha fazla çeşitlilik getirmek için tasarlandığını” söylüyor. Google I/O 2023’te neredeyse herkes birden fazla kez “AI”dan bahsetti. Ancak şimdilik Google’ın en popüler yapay zeka […]

2023’te iki yeni Google Asistan sesi geldi

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Amerika Birleşik Devletleri İngilizcesinde iki yeni Google Asistan sesi var: “Lime” ve “Indigo.”
  • Halihazırda tanıdığınız diğer on ABD İngilizcesi sesine katılıyorlar.
  • Google, bunların “mevcut seçeneklerinize daha fazla çeşitlilik getirmek için tasarlandığını” söylüyor.

Google I/O 2023’te neredeyse herkes birden fazla kez “AI”dan bahsetti. Ancak şimdilik Google’ın en popüler yapay zeka aracı olan Google Asistan hakkında pek konuşulmadı.

Bugün Google, birdenbire Google Asistan’ı anlamlı bir güncellemeyle sessizce artırdı: Amerika Birleşik Devletleri İngilizcesi kullanıcıları için iki yeni ses. İki ses, daha önce duymuş olduğunuz diğer on sese katılan “Lime” ve “Indigo”dur: Red (varsayılan), Orange, Amber, Green, Cyan, Blue, Purple, Pink, British Racing Green ve Sydney Harbour Mavi.

Google bu duyuruyu sessizce yaptı bir blog yazısı insanların Google Asistan’dan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmakla ilgili.

Google Asistan Sesleri Seçimi

Asistanınızın sesini değiştirmek için “Ok Google, sesini değiştir” demek kadar kolay. Bu komut telefonunuzda, akıllı hoparlörünüzde, akıllı ekranınızda veya başka herhangi bir yerde çalışır. Ancak, yukarıda gördüğünüz yararlı seçim sayfasını aldığınız için telefonunuzda yapmak en kolayı. Bunu hoparlörlerde ve akıllı ekranlarda yaptığınızda, her sesi tek tek incelemeniz ve oradan seçim yapmanız gerekir ki bu da zaman alıcıdır.

Google Asistan sesleri 29 dilde mevcuttur ve birçok dilde aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok stil vardır.

2023’te iki yeni Google Asistan sesi geldi

Teknory