Minecraft’ta Netherite Zırhı Nasıl Yapılır?

Netherite Zırhını giymekten başka hiçbir şey “Şiddetli bir savaşa hazırım” demez. Minecraft’taki en güçlü zırhlardan biridir ve en tehlikeli düşmanlardan bile daha uzun süre dayanmanızı sağlar. Tüm seti almak eziyet olabilir, ancak ne arayacağınızı öğrendikten sonra daha kolaydır. nasıl yapılır?”/> Minecraft’ta Netherite Zırhının nasıl yapılacağına dair kapsamlı rehberimiz için okumaya devam edin. Minecraft’ta Netherite Zırhı […]

Minecraft’ta Netherite Zırhı Nasıl Yapılır?

Netherite Zırhını giymekten başka hiçbir şey “Şiddetli bir savaşa hazırım” demez. Minecraft’taki en güçlü zırhlardan biridir ve en tehlikeli düşmanlardan bile daha uzun süre dayanmanızı sağlar. Tüm seti almak eziyet olabilir, ancak ne arayacağınızı öğrendikten sonra daha kolaydır.

nasıl yapılır?”/>

Minecraft’ta Netherite Zırhının nasıl yapılacağına dair kapsamlı rehberimiz için okumaya devam edin.

Minecraft’ta Netherite Zırhı nasıl yapılır?

Netherite Zırhının gücü nedeniyle, üretim süreci için birkaç nadir öğeye ihtiyacınız olacak. Bunlar arasında dört Netherite Külçesi, dört Yükseltme Smithing Şablonu, bir Smithing Masası ve tam bir Elmas Zırh seti bulunur.

Her malzeme için bir bölüm ayırdık.

Dört Netherite Külçesi

Dört Netherite Külçenizi üretmek için elde etmeniz gereken ilk şey dört Altın Külçedir. Bunu yapmanın en kolay yolu, aşağıdaki konumlardaki sandıkları yağmalamaktır:

 • Ormanlık Konaklar
 • köyler
 • Kaleler
 • Harap Portallar
 • batıklar
 • Bitiş Şehirleri
 • Çöl Piramitleri
 • Terk edilmiş maden kuyuları
 • Tabya Kalıntıları

İlk gidişinizde bir Altın Külçeyi geri almak biraz şans ister. Ancak, bu alanlardan bazılarını zaten keşfettiyseniz, envanterinizde bu öğelerden birkaçına zaten sahip olma şansınız vardır.

Şimdi diğer zanaat unsuruna geçelim – dört Netherite Scraps. Onları sırt çantanıza koymak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir Nether Portalı inşa ederek Nether krallığını ziyaret edin. Portre benzeri bir düzende düzenlenmiş 10 bloğa ihtiyacınız olacak. Yerlerine yerleştirildiklerinde, portalı etkinleştirmek için onları ateşe vermelisiniz. Bu ağ geçitleri Kalelerde zaten mevcuttur, ancak yalnızca Eyes of Ender ile etkinleştirilebilirler.
 2. Y=15 kotuna gidin ve dört Kadim Enkaz Bloğu toplayın. Onları Nether boyutlarında başka bir yerde bulabilirsin, ama bu yükseklik onlarla dolu.
 3. Fırınınıza yaklaşın. Elinizde yoksa, ikinci sıranın orta yuvasını boş bırakarak, üretim masanızda sekiz Cobblestone veya Blackstone’u birleştirerek öğeyi yapın. Ve zanaat masanızı henüz oluşturmadıysanız, zanaat ızgarasına dört tahta kalas ve iki demir külçe koyun.
 4. Blokları Netherite Hurdalarına Çevir.

Netherite Külçeleriniz için tüm malzemeler hazır olduğuna göre, bu çok önemli öğeyi yapma zamanı..

 1. Üretim masasını zemine veya başka bir katı dokuya yerleştirin.
 2. Masanızdaki üretim menüsüne erişin ve dört Altın Külçeyi ızgaraya bırakın ve aynısını dört Netherite Hurdanızla yapın. Endişelenmeyin – Altın Külçeleri ve Netherite Hurdalarını yerleştirme sırası önemsizdir. Oluşturmakta olduğunuz öğenin tarifinin bir şekli yoktur ve rastgele yerleştirmeye izin verir.
 3. Dört Netherite Külçesi yap ve onları sırt çantana koy.

Dört Yükseltme Smithing Şablonu

Yükseltme Smithing Şablonu, zırhınızı efsanevi Netherite Armor’a yükseltmek için özel olarak tasarlanmış zor bir öğedir. Üretilebilirler, ancak bunu yapmanın tek yolu bir tane bulmaktır. Bu nedenle, en iyi seçeneğiniz, onları tek tek oluşturmak yerine Dört Şablonu bulmak için bir göreve çıkmaktır.

Yükseltme Smithing Şablonlarını bulmak için Bastion Remnants’ı ziyaret etmeniz gerekir. En ünlü Tabya Kalıntılarından bazıları arasında Köprü, Hoglin Ahırları, Konut Birimleri ve Hazine Odası Tabyası bulunur. Her binayı, Blacstone’un hakim olduğu farklı konstrüksiyonundan tanıyabilirsiniz.

Ayrıca, Piglin Bruts ve Piglins ile dolup taştıkları için bu bölgelere girerken şiddetli çatışmalara hazırlanın. Ağır yakın dövüş hasarı verdikleri için, zorlu bir zırh setiniz yoksa, yakından bir dövüş tavsiye edilmez. Çok daha akıllıca bir savaş taktiği, en iyi Yayınızı veya Arbaletinizi donatmak ve üzerlerine güvenli bir mesafeden Oklar yağdırmaktır.

Tabya Kalıntılarını bu düşmanlardan kurtardıktan sonra, bölgeyi huzur içinde keşfedebilirsiniz. Genellikle Yükseltme Smithing Şablonu içeren sandıkları arayın. Bunlardan dördüne ihtiyacın olduğunu unutma. Hazine Odası Tabyaları, birini içerme şansı en yüksek olanlardır.

Elmas Zırh Seti

Netherite Zırhını Minecraft dünyasında rastgele yerlerde, onu almanızı beklerken bulamazsınız. Bunun yerine, mevcut zırhınızı Netherite durumuna yükseltmeniz gerekir ve uyumlu tek set Elmas Zırhtır.

Tam bir set oluşturmak için büyük miktarda Elmas Cevherine ihtiyacınız olacak.Onları yerin 13 ila 31 Blokları arasında veya Yerüstü Dünyası biyomunda 1 ila 15. seviyeler arasında bulabilirsiniz.

Elmas Zırhınızın her bir parçasını nasıl yapacağınız ve bu iş için ne kadar Elmas Cevherine ihtiyacınız olduğu aşağıda açıklanmıştır.

 • Elmas Miğfer – Elmas Miğferi yapmak için beş Elmas Cevherine ihtiyacınız var. Üretim Tablonuzun ilk satırına üç Elmas Cevheri yerleştirin. İkinci satırın birinci ve ikinci sütunlarına ortadaki yuvayı boş bırakarak iki tane daha ekleyin.
 • Elmas Tozluklar – Elmas Taytın işlenmesi yedi Elmas Cevheri gerektirir. Bunları İkinci ve üçüncü sıraların orta yuvalarını boş bırakarak Üretim Masası ızgarasına koyun.
 • Elmas Çizmeler – Elmas Çizmeyi üretmek için sadece dört Elmas Cevherine ihtiyacınız var. Birini ilk sütunun ilk satırına ve diğerini hemen altına koyun. Üçüncü Cevher, altında son Cevher olacak şekilde ilk satırın üçüncü sütununa gitmelidir.
 • Elmas Sandık Plakası – Elmas Sandık Plakası en yüksek miktarda Elmas Cevheri gerektirir: toplamda sekiz tane. Bu öğeyi hazırlamak nispeten basittir, çünkü yalnızca ilk sıranın orta yuvasını boş bırakmanız gerekir.

Netherite Zırhını Üretmek

Bütün hazırlıklar yapıldı. Envanteriniz, Netherite Zırhı için ihtiyacınız olan öğeleri içerir. Bu nedenle, işçiliği bir saniye daha ertelemeyin. Bu güçlü öğeyi ele geçirmek için bu adımları uygulayın.

 1. Demirci Masanızı bir Demir Blok, Kaya veya başka herhangi bir katı malzeme üzerine koyun.
 2. Masaya sağ tıklayın ve Elmas Zırhınızın herhangi bir parçasını ortadaki yuvaya yerleştirin. Göğüs Plakası, Tozluk, Kask veya Bot’u seçmeniz fark etmez.
 3. Sol yuvaya bir Yükseltme Smithing Şablonu yerleştirin.
 4. Kalan yuvaya bir Netherite Külçesi bırakın.
 5. Kalan Elmas Zırh bileşenlerini birleştirerek adımı tamamlamak için 2-4 arası adımları tekrarlayın.

Birçok Minecraft oyuncusu, Netherite Zırhını oyundaki üstün zırh seti olarak kabul eder. Baş ve omuzlar Elmas Zırhın üzerinde duruyor ve sıradan ekipmanı toz içinde bırakıyor.

Her bileşen, zırhın konumunu sağlamlaştırmak için müthiş istatistiklere sahiptir.

 • Netherite Göğüs Plakası
 • Netherit Miğferi
 • Netherite Tayt
 • Netherite Botları

Tüm istatistikleri topladığınızda +20 Savunma Puanı, 12 Zırh Sertliği, Üç Geri Tepme Direnci ve 2.333 Dayanıklılık elde edersiniz. Bu Zırhın sizi neden bir yıkım makinesine dönüştürdüğünü anlamak çok kolay.

Savunmanızı Yepyeni Bir Seviyeye Taşıyın

Ender Dragon, Charged Creepers veya Ravager ile savaşmaya hazırlanıyor olun, Netherite Zırhı hayatta kalma şansınızı önemli ölçüde artıracaktır. Netherite Sword ile birleştiğinde, çoğu düşmanı size karşı güçsüz kılar.

Netherite Armor, Minecraft’ta en sevdiğiniz zırh mı? Başka hangi setleri kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Minecraft Netherite Zırhı nasıl yapılır

Teknory