Microsoft, Activision Anlaşması Onaylanırsa Nintendo Call Of Duty Sözü Veriyor

Smith, “Sony’ye her yeni ‘Call of Duty’ sürümünün Xbox’a geldiği gün PlayStation’da sunulması için 10 yıllık bir sözleşme teklif ettik” dedi. Microsoft, aynı anlaşmayı diğer platformlara da genişletmeye istekli olacak, diye devam etti – Nintendo ile ilgili bugünkü duyurunun kanıtladığı gibi – ve “ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği’ndeki düzenleyiciler tarafından yasal olarak uygulanabilir hale getiriyor.” […]

Microsoft, Activision Anlaşması Onaylanırsa Nintendo Call Of Duty Sözü Veriyor

Smith, “Sony’ye her yeni ‘Call of Duty’ sürümünün Xbox’a geldiği gün PlayStation’da sunulması için 10 yıllık bir sözleşme teklif ettik” dedi. Microsoft, aynı anlaşmayı diğer platformlara da genişletmeye istekli olacak, diye devam etti – Nintendo ile ilgili bugünkü duyurunun kanıtladığı gibi – ve “ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği’ndeki düzenleyiciler tarafından yasal olarak uygulanabilir hale getiriyor.”

Bu arada Sony’nin argümanı, hem önerilen satın alma hem de Microsoft’un rakipleri arasındaki korkuları giderme girişimlerini eleştirdi. Bununla birlikte, ilgili tek şüpheci taraf bu değil. Avrupa Birliği, Microsoft’un tek platform hakimiyeti peşinde olabileceğine dair endişeler arasında anlaşmayı zaten araştırıyor.

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) da Activision Blizzard anlaşmasını inceliyor ve bu yılın başlarında daha fazla bilgi talep ediyor. O zamanlar, FTC tarafından nihai bir anlaşmanın 2023’ün ortasına kadar varmasının pek olası olmadığı düşünülüyordu, ancak o zamandan beri görünüm daha da acımasız hale geldi.

Kasım ayı sonundaki raporlar, FTC’nin satın almayı engellemek amacıyla bir antitröst davası açmasının “muhtemel” olduğunu ileri sürdü. Bu sürecin kamuoyuna duyurusu 2022’nin sonunda yapılabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow