2024 Mercedes-AMG S63 E Performance First Drive: Heyecan Verici Gelenek

Şasi ayarları, motor ve şanzıman tepkisi, direksiyon ağırlığı ve ses ile birlikte yedi sürüş moduna ayarlanmıştır. Bunlar arasında Elektrik, Pil Tutma, Konfor, Spor, Spor+, Kaygan ve Bireysel bulunur. Elektrikli, tamamen elektrikli sürüşü etkinleştirir, Battery Hold, şarjı sonraya saklar, Slippery, hassas durumlar içindir ve Individual, ayarları karıştırıp eşleştirmenize olanak tanır. Geriye bu otomobilin gerçek karakterini ortaya […]

2024 Mercedes-AMG S63 E Performance First Drive: Heyecan Verici Gelenek

Şasi ayarları, motor ve şanzıman tepkisi, direksiyon ağırlığı ve ses ile birlikte yedi sürüş moduna ayarlanmıştır. Bunlar arasında Elektrik, Pil Tutma, Konfor, Spor, Spor+, Kaygan ve Bireysel bulunur. Elektrikli, tamamen elektrikli sürüşü etkinleştirir, Battery Hold, şarjı sonraya saklar, Slippery, hassas durumlar içindir ve Individual, ayarları karıştırıp eşleştirmenize olanak tanır. Geriye bu otomobilin gerçek karakterini ortaya çıkaran modlar olarak Comfort, Sport ve Sport+ kalıyor.

Konfor modu, eksiksiz bir S-Serisi kara yat deneyimi sağlar. Motor çalışıyor ancak tamamen uyanık değil, bu nedenle ortam gürültüsü oldukça düşük kalıyor. Yolculuk en lüks halinde. California’nın Pacific Coast Otoyolunda sürerken, test arabamızın karbon fiber iç kaplaması ve AMG amblemi, bir AMG modelinde olduğumuzun tek göstergesiydi.

Spor moduna geçin ve kaputun altında aslında bir V8 olduğunu size hatırlatan ince bir uğultu alırsınız. Programlanabilir sürüş modlarına sahip diğer birçok performans otomobilinde olduğu gibi, direksiyon gereksiz yere ağırlaşır, ancak yine de ince bir kontrol düzeyi sağlar; bu, bu boyuttaki bir arabayı virajlı bir yolda kesinlikle hedeflemeniz gerekecek.

Spor modunda, S63 artık sıradan bir S-Serisi gibi hissettirmiyor. Güçlü bir motora sahip büyük bir araba gibi de hissettirmiyor. Gerçek bir spor sedanın güven uyandıran duruşuna sahiptir ve yalnızca hatırı sayılır çevresi ile virajlarda hareket etme yeteneği ile etkilemekle kalmaz, aynı zamanda deneyimi keyifli hale getirir. Fizik kanunlarının üstesinden gelmek için bu kadar teknolojiye güvenen arabalar oldukça sıkıcı olabilir, ancak bu kesinlikle sizi eve uzun yoldan gitmek istemeye iten otomobildir. Ve bu, otomobili uzun mesafeler için fazla rahatsız etmeden her şeyden daha fazlasını sunan Sport+ moduna geçmeden önceydi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow