6 Batman film yönetmeninin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

(Solda) Yönetmen MATT REEVES ve ROBERT PATTINSON, Warner Bros. Pictures’ın bir Warner Bros. Pictures yapımı aksiyon macera filmi “THE BATMAN”ın setinde. Fotoğraf: Jonathan Olley/ & © DC Comics. © 2021 Warner Bros. Entertainment Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Batman filmleri Hollywood’un vazgeçilmezi haline geldi ama Caped Crusader’ın maceralarını beyazperdeye taşıyacak en iyi yönetmenler kimler? Büyük ekrana […]

6 Batman film yönetmeninin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

(Solda) Yönetmen MATT REEVES ve ROBERT PATTINSON, Warner Bros. Pictures’ın bir Warner Bros. Pictures yapımı aksiyon macera filmi “THE BATMAN”ın setinde. Fotoğraf: Jonathan Olley/ & © DC Comics. © 2021 Warner Bros. Entertainment Inc. Tüm Hakları Saklıdır.

Batman filmleri Hollywood’un vazgeçilmezi haline geldi ama Caped Crusader’ın maceralarını beyazperdeye taşıyacak en iyi yönetmenler kimler?

Büyük ekrana gelince Batman’den daha büyük olamaz. DC’nin Kara Şövalyesi şüphesiz filmin birçok süper kahramanı arasında en ünlü olanıdır, 10’dan fazla sinema filminde başrolde yer alır ve çok daha fazlası da gelecektir (ufuktaki iki ayrı bağımsız film de dahil).

Her çizgi roman hayranının, beyazperdede izleyerek büyüdüğü kendine has bir Caped Crusader’ı vardır. Bunun klasik olup olmadığı Batman: film 1966’da, oyunun kurallarını değiştiren 1989 yarasa Adamya da 2000’li yılların efsanevi Kara Şövalye Üçlemesi, Pelerinli Haçlı, sinemanın her zaman var olan değişmezi oldu.

Destandaki ilgili bölümlerin arkasındaki yönetmenlerin her birinin kendi vizyonu vardı. Bu vizyonlardan bazıları diğerlerinden çok daha büyüleyiciydi, ancak her biri Yarasa’nın mirasının bir parçası ve hepsi bu mirasın her bölümünün nasıl görüneceğini şekillendirmede önemli bir rol oynadı.

Bunu aklımızda tutarak, Yarasa arşivlerine dalalım ve Kara Şövalye’nin film yönetmenlerinin her birini en kötüden en iyiye doğru sıralayalım ve Yarasa destanına sundukları tekliflerin doğru (ya da yanlış) olduğuna bakalım.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow