7 Batman film yönetmeninin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

ROBERT PATTINSON, Warner Bros. Pictures’ın bir Warner Bros. Pictures yapımı aksiyon macerası “THE BATMAN”da Batman rolünde. Warner Bros. Pictures/ ve © DC Comics’in izniyle. © 2021 Warner Bros. Entertainment Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Hangi yönetmenler beyazperdede Batman’i gerçekten başardı ve hangileri Gotik vizyonlarını hayata geçirmekte biraz yetersiz kaldı? Konu büyük ekrana geldiğinde Batman’den daha büyük […]

7 Batman film yönetmeninin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

ROBERT PATTINSON, Warner Bros. Pictures’ın bir Warner Bros. Pictures yapımı aksiyon macerası “THE BATMAN”da Batman rolünde. Warner Bros. Pictures/ ve © DC Comics’in izniyle. © 2021 Warner Bros. Entertainment Inc. Tüm Hakları Saklıdır.

Hangi yönetmenler beyazperdede Batman’i gerçekten başardı ve hangileri Gotik vizyonlarını hayata geçirmekte biraz yetersiz kaldı?

Konu büyük ekrana geldiğinde Batman’den daha büyük olamaz. DC’nin sevgili Kara Şövalyesi, şüphesiz filmin pek çok süper kahramanı arasında en ünlüsüdür; 10’dan fazla sinema filminde başrolde yer alır ve daha pek çok filmi de gelecektir (ufuktaki iki ayrı bağımsız film de dahil).

Her çizgi roman hayranının, beyazperdede izleyerek büyüdüğü kendine has bir Caped Crusader’ı vardır. Bunun klasik olup olmadığı Batman: film 1966, oyunun kurallarını değiştiren 1989 yarasa Adamya da 2000’li yılların efsanevi Kara Şövalye Üçlemesi, Pelerinli Haçlı, sinemanın her zaman var olan değişmezi oldu.

Destandaki ilgili bölümlerin arkasındaki yönetmenlerin her birinin kendi vizyonu vardı. Bu vizyonlardan bazıları diğerlerinden çok daha büyüleyiciydi, ancak her biri Yarasa’nın mirasının bir parçası ve hepsi bu mirasın her bölümünün nasıl görüneceğini şekillendirmede önemli bir rol oynadı.

Bunu aklımızda tutarak, Yarasa arşivlerine dalalım ve Kara Altı Şövalye’nin film yönetmenlerinin her birini en kötüden en iyiye doğru sıralayalım ve Yarasa destanına sundukları tekliflerin doğru (ya da yanlış) olduğuna bakalım.

Hangi Bat yönetmeni en iyisiydi?

Teknory