7 Wonder Woman aktrisinin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Mucize kadın. Resim: Warner Bros. Entertainment, HBO Max’in izniyle Wonder Woman’ın birçok versiyonunun ekranda varlığını hissettirdiğini gördük. Peki Cennet Adası’nın ikonik DC kahramanı olarak bize en iyi performansı hangi aktrisler verdi? Wonder Woman tartışmasız tüm zamanların en büyük DC Comics kahramanıdır. İlk kez 1941’de DC Comics’in sayfalarında yer alarak popüler kültür tarihinin en önemli figürlerinden […]

7 Wonder Woman aktrisinin tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Mucize kadın. Resim: Warner Bros. Entertainment, HBO Max’in izniyle

Wonder Woman’ın birçok versiyonunun ekranda varlığını hissettirdiğini gördük. Peki Cennet Adası’nın ikonik DC kahramanı olarak bize en iyi performansı hangi aktrisler verdi?

Wonder Woman tartışmasız tüm zamanların en büyük DC Comics kahramanıdır. İlk kez 1941’de DC Comics’in sayfalarında yer alarak popüler kültür tarihinin en önemli figürlerinden biri haline geldi ve kadınların temsili ve güçlendirilmesi açısından oyunun kurallarını değiştiren bir isim oldu.

Ayrıca hem sinemada hem de televizyonda büyük başarılar elde etti. Batman kadar sinemada görünmemiş ya da Superman kadar çok TV şovunda yer almamış olabilir, ancak her iki ekranda da düşündüğünüzden daha fazla yer aldı.

Lynda Carter, elbette ona televizyonda hayat veren ilk büyük aktris olarak kabul edilirken, Gal Gadot yakın zamanda onu çeşitli DC Extended Universe filmlerinde canlandırdı. Ancak karakterin tek ünlü tasvirleri bunlar değil. Kim bilir, Diana Prince’in DCEU’daki geleceği şüpheli olduğundan, James Gunn ve Peter Safran’ın yakında çıkacak DC Universe’ünde Wonder Woman’ın yeni bir versiyonunu alabiliriz.

Karakter için sırada ne olacağını görmek için beklerken, bu fırsatı değerlendirerek Diana Prince’i, diğer adıyla Themyscira Prensesi Diana’yı hayata geçiren harika aktrislere bir göz atalım.

Teknory