ABD, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’e karşı davasını geliştiriyor

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Bahamalar’daki malikanesinden, kripto imparatorluğunun neden başarısız olduğunu açıklamak için kendisine bir platform verecek herkesle hemen hemen konuştu. ABD federal savcıları da ne olduğunu bilmek isterler, bu yüzden şimdi çoklu soruşturmalar dolandırıcılık, manipülasyon ve daha fazlası iddiaları nedeniyle FTX’e ve kurucusuna. Bloomberg’e göre, ABD Adalet Bakanlığı şu anda FTX’ten Bankman-Fried’in ikamet ettiği […]

ABD, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’e karşı davasını geliştiriyor

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Bahamalar’daki malikanesinden, kripto imparatorluğunun neden başarısız olduğunu açıklamak için kendisine bir platform verecek herkesle hemen hemen konuştu.

ABD federal savcıları da ne olduğunu bilmek isterler, bu yüzden şimdi çoklu soruşturmalar dolandırıcılık, manipülasyon ve daha fazlası iddiaları nedeniyle FTX’e ve kurucusuna.

Bloomberg’e göre, ABD Adalet Bakanlığı şu anda FTX’ten Bankman-Fried’in ikamet ettiği Bahamalar’a aktarıldığı iddia edilen milyonlarca doları araştırıyor. FTX kendi müşterileri için para çekme işlemlerini dondururken para taşınmış görünüyor.

Bu son soruşturmaya ek olarak, New York TimesABD savcıları ayrıca Bankman-Fried’in (kendisi de SBF’ye göre) olup olmadığını araştırıyorlar. manipüle edilmiş Bu yılın başlarında piyasaya girdi ve istikrarlı para birimi Terra ile kardeş tokeni Luna’nın çöküşünde rol oynamasına yardımcı oldu. Bu iki kripto para biriminin çöküşü, geçtiğimiz yaz tüm kripto pazarını aşağı yönlü bir sarmalın içine soktu. Terra ve Luna’nın kurucusu Do Kwon şu anda kaçak durumda ve uluslararası bir kişiden saklanıyor. tutuklama emri Güney Koreli yetkililerden.

Yeni duyurulan bu iki soruşturma, SBF’nin riskli yatırımlar yapmak için FTX müşteri fonlarını Alameda Research’e gönderirken uygunsuz davranıp davranmadığına ilişkin önceden bilinen soruşturmalara ek olacaktır.

AYRICA BAKINIZ:

Jimmy Fallon, Paris Hilton ve çok sayıda ünlü, Bored Ape Yacht Club NFT’lerini tanıttıkları için dava edildi

FTX’in iflas başvurusunda bulunmasından bu yana bir ay geçti. Bir zamanlar dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan bu borsa, bağlı hedge fonu Alameda Research’ün ticaret yapmak için FTX müşteri fonlarını kullandığına ve aslında iflas ettiğine dair raporların ardından birkaç gün içinde çöktü.

Müşterilerin milyarlarca parası kayboldu ve milyarlarcası da hesapsız kaldı. Yani, insanlar Sahip olmak diye sordu, FTX’in kurucusu – ve çöküşüne kadar CEO’su – Sam Bankman-Fried neden hala özgür bir adam? Soruşturmaları karmaşık hale getiren şey, SBF ve FTX çalışanlarının işi nasıl yürüttüğüdür.

“Kariyerim boyunca, burada olduğu kadar kurumsal kontrollerin tamamen başarısız olduğunu ve güvenilir finansal bilgilerin bu kadar tamamen yok olduğunu hiç görmedim.” söz konusu FTX’in iflasın ardından atanan yeni CEO’su John Ray III. Ray’in, Enron’un 2001’deki çöküşünden sonra getirilen kişiyle aynı kişi olduğu unutulmamalıdır.

SBF, ana akım medya ve hatta Twitter Spaces’ta rastgele kripto savunucuları ile çok sayıda röportaj için oturarak, olanları kendi versiyonuyla da oldukça halka açık hale getirdi. SBF iddialar uygunsuz bir şey yapmadı ve kripto imparatorluğunun çöküşü, kendisinin ve şirketinin kötü iş kararlarından kaynaklandı.

Eleştirmenler SBF’nin iddialarında boşluklar bulsa da, görünüşe göre yakında SBF’nin yer aldığına inanılan iddia edilen suç faaliyeti hakkında resmi olarak daha fazla şey öğreneceğiz.

Teknory