‘Across the Spider-Verse’ Yönetmeni Uzun Çalışma Süresini Anlatıyor

Sony/Marvel aracılığıyla görüntü Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde önüne gelen şaheseri vasat bir adımla takip etmiş olabilir. Tüm yanlış şeyleri yapmış, çok tereddütlü veya çok cüretkar davranmış ve 2018’dekiyle aynı türden yutturmaca yaratmayı başaramamış olabilir. Örümcek Evrenine. Ama bir şekilde – her şeye rağmen – yönetmenler Joaquim Dos Santos ve Kemp Güçleri olası olmayanın üstesinden […]

‘Across the Spider-Verse’ Yönetmeni Uzun Çalışma Süresini Anlatıyor

Sony/Marvel aracılığıyla görüntü

Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde önüne gelen şaheseri vasat bir adımla takip etmiş olabilir. Tüm yanlış şeyleri yapmış, çok tereddütlü veya çok cüretkar davranmış ve 2018’dekiyle aynı türden yutturmaca yaratmayı başaramamış olabilir. Örümcek Evrenine. Ama bir şekilde – her şeye rağmen – yönetmenler Joaquim Dos Santos ve Kemp Güçleri olası olmayanın üstesinden geldi ve bu takibi başka bir hit haline getirdi.

En azından eleştirmenlerin bize söylediği bu, Örümcek Ayetinin Ötesinde Rotten Tomatoes’da beğenilen %94 sertifikalı tazelik kazanıyor. Dahası, devam oyunu, övündüğü çalışma süresinde de cüretkar bir şekilde büyüdü. İlk film 2 saat civarında kapanırken – duyulmamış değil ama yine de bir animasyon özelliği için alışılmadık – bu film bunu geçiyor ve onu 140 dakikada izliyor.

Buna razı olan güçler nasıl oldu? Powers’ın açıkladığı gibi çarpıştırıcıişin püf noktası, film ne kadar uzun olursa olsun izleyicilerin ilgisini çekmesini sağlamaktır.

“Açıkçası, her zaman düzeltmeye ve sıkıştırmaya ve insanca mümkün olduğunca sıkı yapmaya teşvik edileceksiniz ki bunu bizden daha fazla kimse yapmak istemez, ancak günün sonunda, ‘izleyici meşgul mü? ?’ Dürüst olmak gerekirse, bu filmde yağ olduğunu düşünmüyoruz. Test izleyicileri için gösterime başladık ve kestiğimiz son şeyleri belirledik ve sonunda izleyicinin hem eğlendiği hem de çok uzun sürdüğünü düşünmediği bir versiyonu gösterdik.”

Yönetmen kesintileri için kampanyaların sosyal medyada çok yaygın olduğu bir çağda, daha ayrıntılı karakterler ve olaylar dizisi anlamına geliyorsa, çoğu insanın filmin daha uzun bir versiyonuna aldıracağını düşünmüyorum. Bazı hissedarların ve endüstri patronlarının varsayımlarını dayandırdıkları şey, her iki durumda da savaşma şansı olmayan filmler ve Örümcek Ayetinin Ötesinde az önce böyle bir film olmadığını kanıtladı.

Devam filmi dünya çapındaki tiyatro prömiyerini iki gün içinde yapıyor.

Yazar hakkında

avatarı

Jonathan Wright

Jonathan, filmlerin, TV şovlarının, video oyunlarının ve spekülatif kurguların dindar bir tüketicisidir. Ve bunu yapmadığında onlar hakkında yazmayı seviyor. Özellikle ‘Yüzüklerin Efendisi’ veya ‘A Song of Ice and Fire’ veya herhangi bir yüksek fantazi eseri hakkında konuşurken heyecanlanabilir.

Teknory