“Across the Spider-Verse”den “Bumblebee”ye, İşte Hailee Steinfeld’in En İyi 10 Filmi ve TV Şovu

Hailee Steinfeld 2010’lu yıllardaki etkileyici performansıyla Oscar’a aday gösterildiğinde sadece 14 yaşındaydı. gerçek cesaret, temelde onun ilk düzgün oyunculuk işiydi. On yıldan fazla bir süre sonra, aktrisin dikkat çekici yelpazesini vurgulayan şaşırtıcı rollerle dolu eklektik bir filmografi oluşturdu. Steinfeld, canlandırıcı bir yürekle komedi, kararlı bir güçle aksiyon ve çarpıcı bir içtenlikle drama yapıyor. Gişe rekorları […]

“Across the Spider-Verse”den “Bumblebee”ye, İşte Hailee Steinfeld’in En İyi 10 Filmi ve TV Şovu

Hailee Steinfeld 2010’lu yıllardaki etkileyici performansıyla Oscar’a aday gösterildiğinde sadece 14 yaşındaydı. gerçek cesaret, temelde onun ilk düzgün oyunculuk işiydi. On yıldan fazla bir süre sonra, aktrisin dikkat çekici yelpazesini vurgulayan şaşırtıcı rollerle dolu eklektik bir filmografi oluşturdu.

Steinfeld, canlandırıcı bir yürekle komedi, kararlı bir güçle aksiyon ve çarpıcı bir içtenlikle drama yapıyor. Gişe rekorları kıran filmlerin yüzü olarak parladı, ancak küçük ölçekli tutku projelerini üstlendiğinde daha da güçlü. Ayrıca son yılların en heyecan verici animasyon yapımlarından bazılarını seslendirme ayrıcalığına sahip oldu ve bunu o zamandan beri kariyerini tanımlayan zarafet ve zekayla yaptı. gerçek cesaret.

Gelecek, neslinin belirleyici yeteneklerinden biri için kesinlikle daha büyük, daha iyi ve daha parlak şeyler içeriyor, ancak o zamana kadar, Hailee Steinfeld’in en iyi 10 filmi ve televizyon programı için geçmişe bakalım.

10. Mükemmel Saha 2 Ve 3 (2015/2017)

bu Bir sesi tam olarak söyleme ve duyma yeteneği üçleme, son on yılda yapılmış en komik sinemalardan biridir. İlk film, her kızın “When I’m Gone” şarkısını söylerken plastik bardaklara vurduğu bir kült yaratmış olabilir ama Mükemmel Saha 2 Ve 3 Hailee Steinfeld vardı. Devam filmlerinin bu örnekte orijinali kadar iyi olmadığı kabul edildi, ancak genel kaliteden bağımsız olarak, Steinfeld her zaman Miras Bella Emily Junk olarak içinde bulunduğu her sahneyi çalmayı başardı.

9. yaban arısı (2018)

Onun çekirdeğinde, yaban arısı birbirini bulan iki uyumsuz hakkında klasik bir aile filmi ve Hailee Steinfeld başına buyruk genç rolünü bir tee kadar indirdi. En iyi performanslarının çoğu bu formülden ödünç alıyor ve yaban arısı farklı değil Saygısız Charlie rolündeki Steinfeld, devasa robotlara dönüşen arabalarla ilgili bir filme yürekten ve ayakları yere basan duygular getiriyor. Ayrıca “Hayata Dönüş” filminin tanıtım şarkısını kaleme aldı ve söyledi.

8. Zar zor Ölümcül (2015)

Hailee Steinfeld’den bir başka komik çete üyesi, Zar zor Ölümcül aktrisin eğitim kampıydı Şahin göz, burada genç yetenek Sophie Turner ve aksiyon gazileri Jessica Alba ve Samuel L. Jackson ile birlikte rol aldı. Bu eğlenceli, yüksek enerjili, gençlik aksiyon komedisinde Steinfeld, ajansından kaçmaya ve değişim öğrencisi olarak bir Kanada okuluna kaydolmaya karar veren genç bir casus rolüne adım atıyor. Göründüğü kadar kamp gibi ve Steinfeld stile bir eldiven gibi uyuyor.

7. Esrarengiz (2021)

Çığır açan animasyon televizyon ve filmlerde yer almak söz konusu olduğunda, Hailee Steinfeld’in o kadar da rakibi yok. Esrarengiz – birçok eleştirmen tarafından şimdiye kadar yapılmış en büyük video oyunu uyarlamalarından biri olarak adlandırılan ve 2D ve 3D animasyonun muhteşem kombinasyonuyla övülen – Steinfeld ana karakter Violet, diğer adıyla Vi ve Ella Purnell, kız kardeşi Powder, diğer adıyla Jinx rolünde. Netflix şovu, kız kardeşlerin arka planını dünyadaki en popüler şampiyonlardan ikisi olarak kuruyor. efsaneler Ligi dünya.

6. Onyedi Kenar (2016)

Onyedi Kenar gerçek bir reşit olma mücevheridir. sevenler için yapılmış bir film. Kahvaltı Klübü, Leydi KuşVe Juno, Steinfeld’in fevkalade alaycı bir Woody Harrelson’ın karşısında ergenlik kaygısını mükemmel bir şekilde somutlaştırdığını görüyor. Aktris, en iyi ve temelde tek arkadaşı iğrenç ağabeyiyle çıkmaya karar veren bir lise öğrencisi olan Nadine’i canlandırıyor. Steinfeld’in bugüne kadarki en iyi performanslarından birine ev sahipliği yapan, büyüleyici, gerçek ve her fırsatta beklenmedik.

5. gerçek cesaret (2010)

Gerçek Hollywood efsaneleri Jeff Bridges, Matt Damon ve Josh Brolin’in de rol aldığı bir Coen kardeşler Western filminden daha iyi bir kariyer başlangıcına isim vermek zor. Yine de, bir şekilde, Hailee Steinfeld, o zaman herkesin hakkında konuşabildiği tek şeydi. gerçek cesaret Neredeyse tanınmayan bu genç rock yıldızı, babasını öldüren adamı bulup mahkum etmesine yardım etmesi için ABD Şerif Yardımcısı tutan 14 yaşındaki kız Mattie Ross rolüyle oyuncu arkadaşlarının parlak yıldızları arasında yerini aldı.

4. Şahin göz

Bazı roller gerçekten de bazı oyuncular için özel olarak yapılmış gibi görünüyor. Marvel Comics’ten Kate Bishop ve Hailee Steinfeld’in durumu bu. Süper kahraman şirketi, karakterlerini seçme konusunda oldukça iyi ve Şahin göz bunca yıl sonra dokunuşunu kaybetmediğini kanıtladı. Disney Plus şovu, Genç İntikamcı adayını Clint Barton’ın danışmanı ve halefi olarak tanıtır ve Steinfeld ile Jeremy Renner’ın ekrandaki harika kimyası tarafından yükseltilir. İle Şahin göz26 yaşındaki aktris, Marvel’ın geleceğinin yüzlerinden biri olmaya hazırlanıyor ve onu Kate Bishop olarak daha fazla görmek için sabırsızlanıyoruz.

3. Örümcek Adam: Örümcek Evreninde

Hailee Steinfeld, Marvel dünyasının başka bir yerinde, hayranların en sevdiği ikonik bir karaktere daha hayat veriyor: Spider-Gwen olarak da bilinen Gwen Stacy. bu Örümcek-Ayet Şimdilik sadece iki filmden oluşan ama en az bir tane daha filmi olan seri, şimdiden tarihin en büyük animasyon film yapımcılarından biri ve kesinlikle son yılların en iyi süper kahraman filmleri olarak selamlanıyor. Örümcek Evrenine Gwen’i, Miles Morales’in Wilson Fisk’e karşı savaşan takımındaki Örümcek İnsanlardan biri olarak tanıtır.

2. Örümcek Adam: Örümcek Ayetinin Ötesinde

Örümcek Ayetinin Ötesinde Steinfeld’in Spider-Gwen’inden çok daha fazlasını içerdiği için muhtemelen selefinden daha iyi hale getirildi. Bu ikinci filmde kesinlikle çok önemli. Örümcek-Ayet dizi ve oyuncunun karakterini ne kadar net anladığı yadsınamaz hale geliyor. Gwen’in arka planına derin dalış, Shameik Moore’dan Miles Morales ile olan ilişkisini, bu fevkalade canlandırılmış ve çarpıcı derecede duygusal modern şaheserin iniş ve çıkışlarıyla daha da anlamlı hale getiriyor.

1. Dickinson

Emily Dickinson’ın Hailee Steinfeld’in kariyerinin rolü olduğunu güvenle belirtmeme izin verin. Doğru, erken gelişmiş aktrisin bu ifadeye itiraz etmesi için önünde hala uzun yıllar var, ancak şu anda, kataloğunda Steinfeld’in yapabileceği her şeyi bu kadar belirgin bir şekilde ortaya koyan tek bir film veya televizyon programı yok. Alena Smith’in ünlü şairin genç yaşamı hakkındaki yorumu kendi başına harika, ancak başrolde başka biri olsaydı bu kadar iyi sonuç vermezdi. Emily olarak Steinfeld, bu listedeki her önceki girişte sergilediği tüm harika özelliklerin neredeyse bir karışımı olan, bugüne kadarki en tuhaf, duygusal ve eksantrik performansını yükseltiyor ve sunuyor. Mutlaka seyretmelisin.

Yazar hakkında

Francisca Tinoco

Francisca Tinoco

Francisca bir pop kültürü meraklısı ve film uzmanıdır. Portekiz Nova Üniversitesi’nden İletişim Bilimleri alanında lisans derecesi ve Birleşik Krallık’ta Oxfrord Brookes Üniversitesi’nden film Çalışmaları alanında yüksek lisans derecesi, yazmaya olan sevgisini sinema sevgisiyle birleştirmesine olanak sağlamıştır. WGTC de dahil olmak üzere çeşitli platformlarda hem İngilizce hem de Portekizce dillerinde çalışan serbest yazar ve içerik yaratıcısıdır.

Teknory