Bu halka, sesli asistanınıza komutları fısıldamanızı sağlar

TL;DR WHSP Ring, kullanıcıların seslerini yükseltmelerine gerek kalmadan sesli asistanlarıyla konuşmalarına olanak tanıyor. WHSP Ring, tercümandan dijital Psikoloğa ve daha fazlasına kadar çok sayıda farklı yapay zeka asistanı sunan bir telefon uygulamasıyla çalışır. Bu akıllı zil aynı zamanda telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan mesajları kontrol etmenize, akıllı evinizi kontrol etmenize ve daha pek çok şeye […]

Bu halka, sesli asistanınıza komutları fısıldamanızı sağlar

TL;DR

  • WHSP Ring, kullanıcıların seslerini yükseltmelerine gerek kalmadan sesli asistanlarıyla konuşmalarına olanak tanıyor.
  • WHSP Ring, tercümandan dijital Psikoloğa ve daha fazlasına kadar çok sayıda farklı yapay zeka asistanı sunan bir telefon uygulamasıyla çalışır.
  • Bu akıllı zil aynı zamanda telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan mesajları kontrol etmenize, akıllı evinizi kontrol etmenize ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Sesli asistanınızı kullanmak bazen verdiğiniz komutları anlamadan önce yüksek sesle konuşmanızı gerektirir. Evdeyken bu bir sorun olmasa da, onu kamusal alanlarda kullanma konusunda endişelenmenize neden olabilir. Vtouch bu sorunu yeni akıllı yüzüğüyle çözmeyi umuyor.

CES 2024 sırasında tanıtılan VTouch’ın WHSP Ring’i, yakınlık sensörü, mikrofon ve düğmeye sahip, parmağınıza taktığınız bir cihazdır. Düğmeye basıldığında sensör, cihazı ağzınıza yaklaştırdığınızı algılayabilir ve mikrofonu etkinleştirerek sesli asistanla yumuşak bir şekilde sohbet edebilmenizi sağlar.

WHSP Ring, çeşitli farklı AI “karakter” asistanları sunan VTouch’un telefon uygulamasıyla birlikte çalışır. Yukarıdaki videoda psikolog ve sanat küratörü gibi karakterlerden birkaç örnek gösteriliyor.

Yüzük, AI karakterleriyle konuşmanın yanı sıra, telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan akıllı evinizi kontrol etmenize, mesajları dinlemenize, sesleri tercüme etmenize ve daha pek çok şeye olanak tanır. Ayrıca düğme, beş kez dokunulduğunda acil durumda iletişime geçilecek kişilere yönelik uyarıları tetiklemek için kullanılabilir.

Video maalesef WHSP Ring’in ne zaman kullanıma sunulacağını söylemiyor. Cihazın fiyatının ne kadar olacağı konusunda da herhangi bir bilgi yok.

Bu halka, sesli asistanınıza komutları fısıldamanızı sağlar

Teknory