Adam, 95.000 dolarlık iPhone’larla NYC’de yürümenin neden kötü bir fikir olduğunu keşfediyor

Gary Sims / Android Yetkilisi TL;DR Bir adam Manhattan’ın Fifth Avenue’daki Apple Store’dan 300 iPhone satın aldı. Adam, dükkandan ayrıldıktan kısa bir süre sonra soyuldu ve dövüldü. Satın alınan telefonların yarısına yakını adamdan alındı. Güneş battığında, özellikle New York gibi büyük şehirlerde pahalı eşyalarla dolaşmak pek güvenli değil. Ne yazık ki bir adam, ondan 95.000 […]

Adam, 95.000 dolarlık iPhone’larla NYC’de yürümenin neden kötü bir fikir olduğunu keşfediyor

Gary Sims / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Bir adam Manhattan’ın Fifth Avenue’daki Apple Store’dan 300 iPhone satın aldı.
  • Adam, dükkandan ayrıldıktan kısa bir süre sonra soyuldu ve dövüldü.
  • Satın alınan telefonların yarısına yakını adamdan alındı.

Güneş battığında, özellikle New York gibi büyük şehirlerde pahalı eşyalarla dolaşmak pek güvenli değil. Ne yazık ki bir adam, ondan 95.000 $ değerinde iPhone alındıktan sonra bunu zor yoldan öğrendi.

Göre küstahlık, New York Polis Departmanı sabah erken saatlerde meydana gelen bir soygunu ihbar etti. Soygun, Manhattan’ın Fifth Avenue’daki Apple Store’dan ayrıldıktan sonra hedef alınan 27 yaşındaki bir adamla ilgili gibi görünüyor.

Rapora göre, kurban soygun sırasında 95.000 $ değerinde iPhone kaybetti. Kurbanın neden bu kadar çok iPhone’u olduğunu merak ediyorsanız, bunun nedeni, onları küçük işletmesi aracılığıyla yeniden satmak için satın almış olmasıdır. Bayi olduğu için Apple’dan düzenli olarak büyük miktarlarda alışveriş yapıyor.

Kurbanın 24 saat açık Apple Store’a sabah 1:45 civarında girdiği ve bir çalışanın üç çantaya 300 iPhone 13 yerleştirdiği ortaya çıktı. Kurban, çantaları arabasına koymak için mağazadan ayrıldığında, iki adamın çantaları talep etmesiyle başka bir araba durdu.

Görünüşe göre kurban karşılık verdi, ancak soyguncular gecenin karanlığına doğru yola çıkmadan önce çantalardan birini çalmayı başardılar. Olay, kurbanın burnuna bir yumruk ve 95.000 $ değerinde 125 iPhone’un kaybıyla sona erdi.

Neyse ki, kurban ciddi şekilde yaralanmadı ve tıbbi müdahaleyi reddedebildi. Şu anda polis, şüphelinin veya aracın eşkalini açıklamadı, ancak soruşturma halen devam ediyor.

Kurban, böyle bir durumdan kaçınmak için çok fazla pahalı eşya taşırken görülmemek için muhtemelen sabahın erken saatlerinde dükkana gitmiştir. Ama bu, etrafta kimse yokmuş gibi görünse bile gardınızı indiremeyeceğinizi gösteriyor.

Teknory