CEO, CD Projekt Red’in Satın Alınmakla İlgilenmediğini Söyledi

CD Projekt Red, Avrupa’nın en büyük geliştiricilerinden biri ancak The Witcher ve Cyberpunk 2077’nin arkasındaki stüdyonun satın alınmaya niyeti yok. Bu sözler stüdyonun CEO’su Adam Kiciński ile yapılan yeni bir röportajdan geliyor. Adam Kiciński, satın alma olanaklarını tartışırken stüdyonun gelecek projelerle ilgili tekrarları hakkında küçük güncellemeler sunuyor. Polonya çıkışıyla konuşuyorum ParkeKiciński’ye stüdyonun devralınma hedefi olduğuna […]

CEO, CD Projekt Red’in Satın Alınmakla İlgilenmediğini Söyledi

CD Projekt Red, Avrupa’nın en büyük geliştiricilerinden biri ancak The Witcher ve Cyberpunk 2077’nin arkasındaki stüdyonun satın alınmaya niyeti yok. Bu sözler stüdyonun CEO’su Adam Kiciński ile yapılan yeni bir röportajdan geliyor. Adam Kiciński, satın alma olanaklarını tartışırken stüdyonun gelecek projelerle ilgili tekrarları hakkında küçük güncellemeler sunuyor.

Polonya çıkışıyla konuşuyorum ParkeKiciński’ye stüdyonun devralınma hedefi olduğuna dair söylentiler soruldu. Çeviri yoluyla şunu belirtiyor: “Daha büyük bir kuruluşa dahil olmakla ilgilenmiyoruz. Şu an bulunduğumuz konuma gelebilmek için tüm hayatımız boyunca çalıştık. Ve birkaç yıl içinde daha da büyük ve güçlü olacağımıza inanıyoruz. İddialı planlarımız var ve yaptığımız işte tutkuluyuz. Bağımsızlığa değer veriyoruz.”

Buna karşılık Kiciński, CD Projekt Red’in şu anda başka bir stüdyoyu satın almayla ilgilenmediğini, kendi deyimiyle “mali sonuçlarını konsolide etmek” adına olduğunu da belirtiyor. Ekim 2021’de stüdyo, The Flame in the Flood ve Drake Hollow’un geliştiricisi Molasses Flood’u satın aldı. Bu stüdyo şu anda Witcher evreninde kod adı “Sirius” olan bir oyun seti üzerinde çalışıyor.

Kicińsk ayrıca gelecek Witcher ve Cyberpunk oyunları portföyünün yanı sıra yeni IP’si hakkında da küçük güncellemeler sağlıyor. Kod adı “Polaris” olan bir sonraki ana Witcher oyunu üzerindeki çalışmaların “tüm hızıyla” devam ettiğini ve yaklaşık 330 çalışanı olduğunu ve bu sayının bu yılın sonlarında 400’e çıkacağını belirtiyor.

Bir sonraki Cyberpunk oyununun kod adı olan “Orion” bir süredir kavramsal aşamada ve geliştirme ekibi hala bir araya getiriliyor. Öncelikle CD Projekt Red’in Boston stüdyosunda yapılacak ve sonunda Polonya’daki ana merkezin desteğiyle Vancouver’a genişleyecek.

Kicińsk daha sonra şu anda kavramsal aşamada olan yeni bir fikri mülkiyet olan “Hadar” projesine kısaca değiniyor. Hadar’ın ne olduğu sorulduğunda Kicińsk basitçe şunu söylüyor: “Sizi temin ederim ki bu, hem The Witcher’a hem de Cyberpunk’a yakışan ilginç bir popüler kültür konsepti olacak.”

CD Projekt Red, 2024 yılını bu oyunlar üzerinde çalışarak geçirecek ve Cyberpunk 2077’nin Phantom Liberty genişletmesinin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ve oyunun aldığı diğer büyük güncellemelerin ardından olumlu bir ivme dalgası yaşıyor. Stüdyonun mali durumu, video oyunları dışındaki daha geniş medya stratejisi ve Phantom Liberty’nin çıkışı hakkındaki düşünceleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için röportajın tamamını okuduğunuzdan emin olun.

Teknory