Büyük Disney Gişe Flop’u Artık Disney+’ta 1 Numara

Ev film Haberleri Büyük Disney Gişe Flop’u Artık Disney+’ta 1 Numara Gişede tamamen bombalanan Disney’in Strange World’ü, Disney+’ta 1 numaraya yükseldi ve bu, popülaritesinde geç bir yükselişin sinyalini verebilir. Gişede bombalandıktan sonra, Disney’s Garip dünya şu anda Disney+’ta 1 numaralı film. Garip dünya Jake Gyllenhaal ve Lucy Liu liderliğindeki bir kadro kadrosunun yer aldığı film, […]

Büyük Disney Gişe Flop’u Artık Disney+’ta 1 Numara

Gişede tamamen bombalanan Disney’in Strange World’ü, Disney+’ta 1 numaraya yükseldi ve bu, popülaritesinde geç bir yükselişin sinyalini verebilir.


Gişede bombalandıktan sonra, Disney’s Garip dünya şu anda Disney+’ta 1 numaralı film. Garip dünya Jake Gyllenhaal ve Lucy Liu liderliğindeki bir kadro kadrosunun yer aldığı film, Disney Animation’ın ilk açık LGBTQ+ baş karakteri Ethan Clade’i (Jaboukie) tanıtmasıyla dikkat çekiyordu. Genç-Beyaz). film, animasyon stili ve çok ihtiyaç duyulan temsil kilometre taşı nedeniyle hem hayranlardan hem de eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler alsa da, Garip dünya 30 ila 40 milyon dolar hasılat yapacağı beklentilerine karşı beş günlük açılış haftasonunda yalnızca 18,6 milyon dolar hasılatla gişede büyük bir fiyaskoydu ve Disney’e en az 100 milyon dolar kaybedeceği tahmin ediliyor.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Sinemalarda feci bir koşuya rağmen, Garip dünya şu anda Disney’in yayın hizmeti Disney+’ta (üzerinden FlixPatrol). film geçti Hollywood Bowl’da Encanto ve avatarıher ikisi de geçen hafta yüksek trendde olan , son sürüm göz önüne alındığında ikincisi için anlaşılabilir bir durum. Avatar: Suyun Yolu. Garip dünya yalnızca 23 Aralık’ta Disney+’ı vurdu, ancak 2022’yi en çok izlenen 1 numaralı film olarak kapatacak.

İlgili: Garip Dünya Gişede Neden Bombalandı (ve Disney İçin Ne İfade Ediyor)


Strange World Gişede Neden Başarısız Oldu?

Ethan, Strange World'de ikisi de gülümserken Diazo'yu tutuyor

Genel olarak olumlu eleştirilere rağmen, Garip dünya sinemalarda zorlu bir dönem geçirdi, ancak şimdi evde yayınla büyük bir yükseliş gösteriyor. Bununla birlikte, filmin gişe başarısızlığı Disney için bir anormallik değil, nispeten başarısız Disney animasyon filmleri dizisinin bir sonraki örneğidir. Önce Garip dünya gelmek Işık yılı Haziran ayında, karışık ve olumlu eleştirilere rağmen benzer şekilde gişede bombalanan. Birçok özellik Garip dünyaDisney’in tanıtımını yapmadaki başarısızlığı Işık yılı çok daha fazlası ve bilim kurgu filmine yeterince ilgi göstermemek. Aslında, sosyal medyadaki birçok kişi bunun farkında bile olmadığını söyledi. Garip dünya hatta vardı, halbuki Işık yılı fazla terfi ettirildi.

Filmin gişe başarısızlığının bir başka olası nedeni de, filmin gösterime girmesiyle mükemmel bir şekilde uyumlu olan gösterim tarihidir. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda sadece iki hafta önce. karşı tepkiler olduğu yönünde de spekülasyonlar yapılmıştır. Garip dünyaÖzellikle Florida valisi Ron DeSantis’in Mart ayında Disney’i “uyandıran bir şirket” olduğu için azarlaması ve destekçilerini tüm Disney projelerini boykot etmeye teşvik etmesi sonrasında, LGBTQ+ karakterleri kötü performansa katkıda bulunmuş olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir nedene atfedilmesi olası değildir. Garip dünyabaşarısızlığıdır ve bunun yerine birçok faktörün birleşimidir.

Bir gişe bombası olmasına rağmen, potansiyel Garip dünya akış hizmetlerinde büyük ölçüde başarılı olmak için. Birçok izleyici filmi şuna benzetiyor: Cazibeaçılış haftasonunda sinemalarda ezici bir prömiyeri olan, ancak hayranlardan, eleştirmenlerden ve sosyal medyadaki desteklerden gelen vızıltılardan sonra büyük bir başarıya ulaşmayı başardı. İle birlikte Garip dünya Artık evde isteğe bağlı olarak izlenebilecek olan animasyon filmi belki de sonunda hak ettiği ilgiyi görecek.

Sonraki: Garip Bir Dünya 2 Olacak mı? Bildiğimiz Her ŞeyKaynak: FlixPatrol

Teknory