Adım Adım Kılavuz

Gibi Facebook’un Yardım Merkezi Açıklıyor, platformda adınızı değiştirme süreci, kullandığınız Facebook formatına bağlı olarak çok az farklılık gösteriyor. İster bir PC, ister bir mobil tarayıcı veya bir iOS/Android uygulaması kullanıyor olun, bu talimatlar bunun nasıl yapıldığını açıklayacaktır. Öncelikle “Ayarlar ve gizlilik” menüsü açılmalıdır. Bu, profilinizi bir PC’de açarak, mobil web’de bu şekilde etiketlenmiş düğmeye dokunarak […]

Adım Adım Kılavuz

Gibi Facebook’un Yardım Merkezi Açıklıyor, platformda adınızı değiştirme süreci, kullandığınız Facebook formatına bağlı olarak çok az farklılık gösteriyor. İster bir PC, ister bir mobil tarayıcı veya bir iOS/Android uygulaması kullanıyor olun, bu talimatlar bunun nasıl yapıldığını açıklayacaktır.

  1. Öncelikle “Ayarlar ve gizlilik” menüsü açılmalıdır. Bu, profilinizi bir PC’de açarak, mobil web’de bu şekilde etiketlenmiş düğmeye dokunarak veya uygulamada Menü sayfasını açarak yapılır.

  2. “Kişisel bilgiler ve hesap bilgileri” menüsünü seçin (bu menü PC’de bulunmadığından masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıcıları bu adımı atlayabilir).

  3. Ad ekranında, kullanmak istediğiniz yeni adı girin ve ardından “Değişikliği gözden geçir”i seçin.

  4. Girdiklerinizin beğeninize uygun olduğundan emin olduğunuzda giriş yaptıktan sonra “Değişiklikleri Kaydet” ile onaylayabilirsiniz.

Yeni bir lakap girme süreci ne kadar kullanıcı dostu olsa da, akılda tutulması gereken iki uyarı var: Birincisi, kullanıcıların Facebook adlarını en son değiştirmelerinin üzerinden 60 günden az zaman geçmişse, bunu yapmaları engellenecek. .

Başına teknoloji AnlatılmamışAncak, kullanıcılar Ad ekranından “Daha Fazla Bilgi Edinin”i seçip bir sonraki ekranda profillerinin ekran görüntüsünü ve ad değişikliğinin nedenini sağlarsa (geçerli bir neden olması gerekmez) bu durum aşılabilir. İkincisi, bir Facebook adında başlıklar veya müstehcen/saldırgan dil dahil olmak üzere belirli şeylere izin verilmez.

Teknory