Adobe’nin Firefly Yapay Zekasını Denemek Şimdi Daha da Ucuz

Firefly’a erişmek için Adobe Express kullanmanıza gerek yoktur. Görüntü oluşturucu, Adobe’nin teknoloji devi Google ile kurduğu yeni ortaklığın da merkezinde yer alıyor. Araç yakında Google’ın Bard yapay zekasına eklenecek ve modelin aldığı istemlere göre görüntüler üretebilecek. Express, Bard’a da geliyor ve modele daha da fazla işlevsellik ekliyor. Bard, OpenAI’nin ChatGPT’sine benzer şekilde çalışan, büyük bir […]

Adobe’nin Firefly Yapay Zekasını Denemek Şimdi Daha da Ucuz

Firefly’a erişmek için Adobe Express kullanmanıza gerek yoktur. Görüntü oluşturucu, Adobe’nin teknoloji devi Google ile kurduğu yeni ortaklığın da merkezinde yer alıyor. Araç yakında Google’ın Bard yapay zekasına eklenecek ve modelin aldığı istemlere göre görüntüler üretebilecek. Express, Bard’a da geliyor ve modele daha da fazla işlevsellik ekliyor.

Bard, OpenAI’nin ChatGPT’sine benzer şekilde çalışan, büyük bir dil modeli tabanlı platformdur. Başlangıçta, kullanıcıların belirli bir ülke grubunda yerleşik olması ve ayrıca modele erişmeden önce bir bekleme listesinde biraz zaman geçirmesi gerekiyordu. Google kısa süre önce bekleme listesini kaldırdı ve önde gelen yapay zeka asistanının kullanılabildiği ülkelerin listesini genişletti.

Google’ın bir yapay zeka modeli girişimi, zorlu bir lansmanla karşılaştı ve bu kısmen, iddiaya göre Microsoft’un OpenAI ile ortaklığına ve bunun sonucunda Bing’in gelişmiş sürümüne yanıt olarak aceleye getirilmesine bağlı olabilir. Platform bir dizi sorundan muzdaripti ve buna rağmen internet erişimine sahip olmak, ChatGPT kadar iyi değildi. Yine de repertuarına görüntü oluşturmayı eklemek, onu bazı GPT-4 destekli AI hizmetleriyle aynı seviyeye getirmeye ve şu anda çok rekabetçi bir alanda öne çıkmaya yardımcı olabilir.

Teknory