Michael Jordan’ın Koleksiyonundaki En Pahalı 10 Araba

Jordan, onlarca yıllık kariyeri boyunca pek çok Ferrari’nin direksiyonunda görüldü. “The Last Dance”in dördüncü bölümünde sürerken görülebileceği en ünlü Şahlanan Atlarından biri, 550 Maranello’su (via Otomatik blog). 485 beygir gücü ile 550 Maranello, Ferrari sahiplerini performans yeteneklerinden ödün vermeden arabalarını daha fazla sürmeye teşvik etmek için tasarlandı. RAC). Selefi 512 TR’nin aksine bir grand tourer’dı […]

Michael Jordan’ın Koleksiyonundaki En Pahalı 10 Araba

Jordan, onlarca yıllık kariyeri boyunca pek çok Ferrari’nin direksiyonunda görüldü. “The Last Dance”in dördüncü bölümünde sürerken görülebileceği en ünlü Şahlanan Atlarından biri, 550 Maranello’su (via Otomatik blog). 485 beygir gücü ile 550 Maranello, Ferrari sahiplerini performans yeteneklerinden ödün vermeden arabalarını daha fazla sürmeye teşvik etmek için tasarlandı. RAC). Selefi 512 TR’nin aksine bir grand tourer’dı ve konforlu, ferah iç mekanıyla, sahibinin pratiklikten ödün vermesine gerek kalmadan her gün sürülebiliyordu.

Araba, neredeyse piyasaya çıkar çıkmaz bir tane satın alan Jordan için açıkça göze çarpıyordu. 2014 yılında, efsanevi Nike tasarımcısı Tinker Hatfield, Jordan’ın 550 Maranello modelini Air Jordan 14 spor ayakkabının “Ferrari” versiyonu için ilham kaynağı olarak kullandı, ancak ortaya çıkan silüet hiçbir zaman resmi olarak piyasaya sürülmedi (üzerinden Hipebeast). Jordan’ın kendisi için bir 550 Maranello satın almanın yanı sıra bir tanesini de Bulls takım arkadaşı Scottie Pippen 1997’de bir Noel hediyesi olarak. Hikayeye göre MJ, başlangıçta Pippen’a bir kutu puro verecekti, ancak takım arkadaşının onun için elmas işlemeli bir kupa küpe sipariş ettiğini görünce fikrini değiştirdi ve onun yerine Ferrari’yi seçti. .

Teknory