AI-Powered Reels önerileri bizi Instagram’da tutuyor

Ne yazık ki, aslında Instagram Reels izlemeyi sevdiğimiz ortaya çıktı. Instagram, Reels’i ilk kez piyasaya sürdüğünde ve sosyal medya platformunu videoya döndürme sözü verdiğinde, kullanıcılar öfkeliydi. nöbet tuttuk. Kylie Jenner, “Instagram’ı yeniden Instagram yapmamızı” istedi. Ve ilk başta Reels, TikTok’un topal bir versiyonu olarak düştü. AYRICA BAKINIZ: Zuckerberg, Horizon Worlds tepkisinden sonra geri adım attı, […]

AI-Powered Reels önerileri bizi Instagram’da tutuyor

Ne yazık ki, aslında Instagram Reels izlemeyi sevdiğimiz ortaya çıktı.

Instagram, Reels’i ilk kez piyasaya sürdüğünde ve sosyal medya platformunu videoya döndürme sözü verdiğinde, kullanıcılar öfkeliydi. nöbet tuttuk. Kylie Jenner, “Instagram’ı yeniden Instagram yapmamızı” istedi. Ve ilk başta Reels, TikTok’un topal bir versiyonu olarak düştü.

AYRICA BAKINIZ:

Zuckerberg, Horizon Worlds tepkisinden sonra geri adım attı, Meta’nın ‘çok daha fazlasını yapabileceğini’ iddia ediyor

Ancak Meta’nın Çarşamba günkü kazanç görüşmesinde Mark Zuckerberg, Instagram’da geçirilen sürenin yüzde 24 arttığını bildirdi, bu da Instagram Reels’i suçladığı bir etkileşim artışı.

Zuckerberg kazanç görüşmesinde “Reels hem Facebook hem de Instagram’da hızla büyümeye devam ediyor” dedi. “Reels, insanların Reels’i her gün 2 milyardan fazla yeniden paylaşmasıyla daha sosyal olmaya devam ediyor ve son altı ayda ikiye katlanıyor. Reels ayrıca genel uygulama katılımını artırıyor ve kısa biçimli videoda da pay kazandığımıza inanıyoruz. “

Makaralar sadece arkadaşlarımızın ve en sevdiğimiz etkileyicilerin onları yayınladığını gördüğümüz için iyi gitmiyor. Zuckerberg, Reels’e bu kadar kapılmamızın büyük bir kısmının yapay zeka olduğunu söyledi. Sıralama sistemlerinin ve AI önerilerinin “bugün keşif motorumuz, Reels ve reklamlarımızda gördüğümüz birçok sonucu yönlendirdiğini” söyledi.

Zuckerberg bize Reels kullanıcılarının günlük dökümünü vermese de, Meta’nın tüm uygulamalarının bir araya gelmesiyle aylık aktif kullanıcıların arttığını söyledi. Meta CFO’su Susan Li telefon görüşmesinde, şirketin Reels için “beklenen katılım büyümesini” ölçmediğini, ancak gördüklerinden memnun olduğunu söyledi. Li, “İnsanların kısa vadeli videoya değer verdiği açık” dedi. Business Insider’a göre(yeni bir sekmede açılır).

Bu, Instagram’ın Instagram Reels içerik oluşturucuları için yeni ölçümler, hediyeler ve kullanıcıların trend olan ses ve hashtag’ler aracılığıyla “ilham bulmaları” için tasarlanmış bir alan dahil olmak üzere yeni araçları piyasaya sürmesinden sadece birkaç hafta sonra gelir. Bu kesinlikle sürekli etkileşim için bir hile, ama hey, işe yarıyor gibi görünüyor.

Meta ayrıca ilk çeyrekte 28,6 milyar dolarlık bir gelir bildirdi ve bu da yıllık bazda yüzde 3’lük bir gelir artışı gösteriyor. Ancak şirket aynı zamanda 5,7 milyar dolarlık net kâr kaydetti – 523 milyon dolarlık düşüş(yeni bir sekmede açılır) — kısmen, yaklaşık 21.000 işten çıkarmayla ilgili yeniden yapılandırma maliyetlerinden dolayı. Toplantının ardından hisseler yüzde 12 gibi güçlü bir artış yaşadı.(yeni bir sekmede açılır).

Teknory