AirPods Pro’yu Bir Android Cihazla Kullanma

Apple, AirPods Pro’yu ürettiğinden beri, birçok kişi bu kablosuz Bluetooth tomurcuklarının Android cihazlarla çalışmadığına inanıyor. Ancak bu doğru olmaktan çok uzak. Android kullanıcıları AirPods Pro’yu kullanabilir ve dinleme deneyimlerini yeni bir düzeye taşıyabilir. AirPods Pro’yu bir Android cihazla nasıl kullanacağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, AirPods Pro’nuzu Android cihazınızla nasıl eşleştireceğinizi tartışacak ve […]

AirPods Pro’yu Bir Android Cihazla Kullanma

Apple, AirPods Pro’yu ürettiğinden beri, birçok kişi bu kablosuz Bluetooth tomurcuklarının Android cihazlarla çalışmadığına inanıyor. Ancak bu doğru olmaktan çok uzak. Android kullanıcıları AirPods Pro’yu kullanabilir ve dinleme deneyimlerini yeni bir düzeye taşıyabilir.

AirPods Pro’yu bir Android cihazla nasıl kullanacağınızı öğrenmekle ilgileniyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu makale, AirPods Pro’nuzu Android cihazınızla nasıl eşleştireceğinizi tartışacak ve bunları nasıl kontrol edeceğinizi gösterecek.

AirPods Pro’yu Android Cihazla Kullanma

Bir Android cihazınız varsa, AirPods Pro’nuzu buna bağlayıp kullanabileceğinizi bilmekten mutluluk duyacaksınız.

AirPods Pro’yu Android Cihazla Nasıl Eşleştirirsiniz?

AirPods Pro’nuzu müzik, podcast’ler, TV şovları, filmler ve diğer içerikleri dinlemek için kullanmadan önce bunları eşleştirmeniz gerekir. Android cihazlar Apple ekosistemine ait olmadığından, AirPods Pro’nuzu tek bir dokunuşla eşleştiremezsiniz. Neyse ki tomurcuklarınızı eşleştirmek karmaşık değil.

İşte izlemeniz gereken adımlar:

  1. Android cihazınızı alın ve Ayarlar’a gidin.
  2. “Bağlantılar”ı açın ve “Bluetooth”a dokunun. Not: Bu ayarlar, Android cihazınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayarları açar açmaz “Bluetooth”u görebilir veya önce “Network” veya “Wireless & Network”e basıp ardından “Bluetooth”u bulmanız gerekebilir.
  3. Bluetooth’unuzu açın ve cihazınızın keşfedilebilir olduğundan emin olun.
  4. AirPods Pro’nuzun şarj kutusunu alın ve açın. Arkadaki düğmeyi basılı tutun ve tomurcukların eşleşmeye hazır olduğu anlamına gelen gösterge beyaz renkte yanıp sönmeye başlayana kadar bekleyin.
  5. AirPods Pro artık Android cihazınızda “Kullanılabilir cihazlar” altında görünmelidir. Adlarına dokunun ve diyalog kutusunda “Eşleştir”i seçerek işlemi onaylayın. AirPods Pro’nun kişilerinize ve arama geçmişinize erişmesine izin verip vermediğinizi de onaylamanız istenecektir.

Bu adımları yalnızca bir kez tamamlamanız gerektiğini unutmayın. AirPods Pro, Android cihazınızla eşlendikten sonra, siz onları şarj kutusundan çıkarır çıkarmaz otomatik olarak bağlanır.

AirPods Pro’yu Bir Android Cihazla Kontrol Etme

Dinleme deneyiminizi kontrol etmek ve geliştirmek için AirPods Pro’nuzu ve Android cihazınızı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Müzik Çalmayı Kontrol Etme

Müzik çalmayı kontrol etmek istiyorsanız kuvvet sensörünü kullanın. Bu sensör her tomurcuğun sapında bulunur ve farklı hareketlerle tepki verir. Şarkınızı, podcast’inizi vb. duraklatmak veya oynatmak için sensöre bir kez basın. Sensöre iki kez basarsanız sonraki şarkıya geçersiniz ve üç kez basarsanız önceki şarkıya dönersiniz .

Müzik çalmayı kontrol etmek için iki tomurcuktan herhangi birinde kuvvet sensörünü kullanabileceğinizi unutmayın. Ayrıca, bu ayarları özelleştirmenin bir yolu yoktur.

Aktif Gürültü Önleme (ANC) ve Şeffaflık Modu Arasında Geçiş Yapın

AirPods Pro, iki mod arasında seçim yapmanızı sağlar: Aktif Gürültü Önleme (ANC) ve Şeffaflık. ANC modu dış gürültüyü engellerken, Şeffaflık modu dış sesin içeri girmesine izin vererek etrafınızda olup bitenleri duymanıza olanak tanır.

Kuvvet sensörleri sayesinde bu iki mod arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kuvvet sensörlerinden birine basıp basılı tutmak ve geçiş gerçekleştiğinde bir ses duyacaksınız.

Sesi kontrol et

iOS kullanıcıları AirPods Pro’larının ses seviyesini Siri’yi (Apple’ın sanal asistanı) arayarak kontrol edebilir. Android cihazlarda Siri bulunmadığından, kulaklıkları kullanarak ses seviyesini ayarlamak imkansızdır. Elbette, Android cihazınızdaki ses tuşlarıyla her zaman kontrol edebilirsiniz.

Pil Seviyesini Kontrol Edin

AirPods Pro’yu iPhone veya iPad gibi bir iOS aygıtıyla kullandığınızda, pil seviyesini pil widget’ından görebilirsiniz. Ayrıca, Siri’ye her tomurcuktaki pil seviyesini de sorabilirsiniz. Ne yazık ki AirPods Pro’yu bir Android cihazla eşleştirdiğinizde ne kadar pilinizin kaldığını göremezsiniz.

Pil seviyesini kontrol etmek istiyorsanız, üçüncü taraf bir uygulama yüklemeniz gerekir. KAPod. Uygulama, pil seviyesini görüntülemenize, bağlantı, mikrofonlar, kılıf vb. ile ilgili bilgi almanıza olanak tanır. Birçok Android kullanıcısı, AirPods Pro’larının cihazlarına otomatik olarak bağlanmadığını fark etti. Sonuç olarak, tomurcukları her kullanmak istediklerinde bunu manuel olarak yapmaları gerekiyordu. Bu uygulama da bu konuda yardımcı olabilir.

AirPods Pro’yu Android Cihazla Kullandığınızda Hangi Özellikleri Kaybedersiniz?

Belirtildiği gibi AirPods Pro, Apple tarafından tasarlanmıştır ve Apple ürünlerine yöneliktir. Bunları Android cihazlarla eşleştirebilseniz de, Apple kullanıcılarına sunulan bazı özellikleri kullanamayacağınızı bilmelisiniz. AirPods pro’yu bir Android cihazla eşleştirdiğinizde kaçıracağınız şeyler burada.

Otomatik Kulak Tespiti

AirPods Pro, tomurcukları kulağınıza taktığınızı algılayan otomatik bir kulak algılama özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde AirPods Pro, tomurcuklardan birini kulağınızdan çıkardığınızda oynatmayı duraklatacak ve devam ettirecek, ikisini birden çıkardığınızda oynatmayı durduracaktır.

Bu seçenek etkinleştirildiyse ve AirPods Pro takmıyorsanız, ses otomatik olarak hoparlörünüzde çalacaktır. Seçenek devre dışı bırakıldığında, siz takmasanız bile ses her zaman tomurcuklardan çalınacaktır.

Bu seçenek yalnızca Apple cihazlarında mevcuttur. AirPods Pro’yu bir Android cihazla eşleştirdiğinizde, otomatik kulak algılama özelliğini kullanamazsınız. Ancak bu bir dezavantaj olmak zorunda değildir. Pek çok kişi, bu özelliğin yalnızca dinleme deneyimlerini kesintiye uğrattığı konusunda hemfikir çünkü kulaklıklarını her ayarlamak istediklerinde oynatmayı duraklatıyor.

Uzamsal Ses

AirPods Pro’yu bir Android cihazla eşleştirdiğinizde kullanılamayan başka bir özellik de uzamsal sestir. Bu seçenek, tomurcukların baş hareketinizi izlemesine ve ses çalmayı ayarlamasına olanak tanır, böylece 360 ​​derecelik, sinema benzeri bir deneyimin keyfini çıkarabilirsiniz. Örneğin, iPhone veya iPad’inizde bir film izlediğinizi ve ekranın sol tarafında birinin yürüdüğünü varsayalım. Uzamsal ses açıksa, başınızı sola çevirdiğinizde ayak sesleri sanki önünüzdeymiş gibi duyulacaktır.

Bu özellik, deneyiminizi geliştirebilir, ancak kesinlikle gerekli değildir.

AirPods Pro Kontrol Optimizasyonu

AirPods Pro’yu bir Apple aygıtıyla eşlerseniz Ayarlar’ı açabilir ve varsayılan denetimleri tercihlerinize göre değiştirebilirsiniz. Örneğin, kuvvet sensörüne dokunup tutmanın ne anlama geldiğini, sensöre bir, iki kez bastığınızda tomurcukların ne yapacağını vb. seçebilirsiniz.

AirPods Pro’yu bir Android cihazla kullandığınızda bu kontrolleri değiştirmek mümkün değildir.

Bul

AirPods Pro kablosuz olduğu için kolayca kaybedilebilir. Diğer Apple cihazları gibi, bu tomurcuklar da şirketin Find My ağına bağlanarak kullanıcıların konumlarını takip etmelerini sağlar. Apple kullanıcıları, tomurcuklar telefonlarından çok uzaktayken açılan bildirimleri bile etkinleştirebilir.

Ne yazık ki, bu değerli seçenek Android kullanıcıları için mevcut değil.

AirPods Pro’da Pil Ne Kadar Sürer?

Cevap, hangi AirPods Pro modeline sahip olduğunuza bağlıdır.

Üreticiye göre, Aktif Gürültü Engelleme veya Şeffaflık açıksa, ilk nesil AirPods Pro tek bir şarjla size 4,5 saate kadar dinleme süresi verebilir. Bu modları devre dışı bırakırsanız, beş saate kadar dinleme süresi elde edebilirsiniz. Konuşma süresine gelince, tek bir şarjla yaklaşık 3,5 saatiniz olacak.

Kulaklıkları kablosuz şarj kutusunda şarj ederken yaklaşık 24 saat dinleme süresi ve yaklaşık 18 saat konuşma süresi elde edersiniz.

İkinci nesil AirPods Pro’nuz varsa, gelişmiş pil ömrünün keyfine varacaksınız. Bu tomurcuklar, Aktif Gürültü Önleme veya Şeffaflık etkinleştirildiğinde tek bir şarjla altı saate kadar dinleme süresi sunar.

AirPods Pro’nuzu her zaman kablosuz şarj kutusunda şarj edebilirsiniz ve bu size 30 saate kadar dinleme süresi ve yaklaşık 24 saate kadar konuşma süresi sağlar.

AirPods Pro’yu beş dakika şarj etmek, hangi kuşağa sahip olursanız olun size bir saatlik konuşma veya dinleme süresi sağlar.

SSS

Google Asistan’ı bir Android cihazda AirPods Pro ile kullanabilir misiniz?

AirPods Pro, bir Apple cihazına bağlandığında Siri’yi tetiklemek için kullanılabilir. Ancak Siri, Android cihazlarda kullanılamıyor, bu nedenle birçok kişi Google Asistan’ı AirPods Pro ile kullanmanın mümkün olup olmadığını merak ediyor.

AirPods Pro’yu Android cihazlarda kullanmak için resmi bir yardımcı uygulama olmadığından, AirPods Pro’nun Google Asistan’a erişime izin vermediğini düşünebilirsiniz. Ancak, Google Asistan’ı veya diğer sesli asistanları tetikleyebilecek bir geçici çözüm var: adı verilen üçüncü taraf bir uygulama. Yardımcı Tetikleyici. Bu uygulamayı Play Store’dan indirebilirsiniz. Kurduktan sonra, tomurcukları sıkarak bir sesli asistanı tetikleyebilirsiniz.

Bu uygulama aynı zamanda pil seviyelerini kontrol etmek için de kullanılabilir.

Tüm AirPods Pro’larda kablosuz şarj kutusu bulunur mu?

Evet. AirPods Pro’yu şarj etmenin başka bir yolu olmadığı için kablosuz şarj kutusu olmadan satın alamazsınız.

AirPods Pro su geçirmez mi?

AirPods Pro suya ve tere dayanıklıdır ancak su geçirmez değildir. Bu, onlarla spor yaparken veya yağmur yağarken onları giyerken sorun yaşamamanız gerektiği, ancak onları lavabonun altında durulamamanız veya çok fazla suya maruz bırakmamanız gerektiği anlamına gelir.

Sesin Keyfini Çıkarmak Zorundasınız

Apple’ın AirPods Pro üretmesi, onları Android cihazınızla kullanamayacağınız anlamına gelmez. AirPods Pro, olağanüstü ses kalitesi ve onları piyasadaki en iyi kablosuz kulaklıklardan biri yapan birçok kullanışlı özellik sunar. Bu tomurcukların sunduğu tüm özelliklerin keyfini çıkaramayacağınız doğru olsa da yine de harika bir dinleme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Daha önce AirPods kullandınız mı? Sağladıkları ses kalitesini beğendiniz mi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory