Akıllı saatinizi kilitleme konusunda ikiye bölünmüş durumdasınız

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi Görünüşe göre neredeyse herkes akıllı telefonunu bir PIN kodu veya biyometrik kimlik doğrulama ile kilitliyor. Yine de akıllı saatlere gelince? merak ettik Android Yetkilisi okuyucular saatlerini kilitledi, biz de öğrenmek için bir anket yayınladık. Peki, anketin açıklandığı 17 Kasım’dan bu yana sayılı günler geçti. Peki okuyucular nasıl oy kullandı? Aşağıdaki […]

Akıllı saatinizi kilitleme konusunda ikiye bölünmüş durumdasınız

Kaitlyn Cimino / Android Yetkilisi

Görünüşe göre neredeyse herkes akıllı telefonunu bir PIN kodu veya biyometrik kimlik doğrulama ile kilitliyor. Yine de akıllı saatlere gelince? merak ettik Android Yetkilisi okuyucular saatlerini kilitledi, biz de öğrenmek için bir anket yayınladık.

Peki, anketin açıklandığı 17 Kasım’dan bu yana sayılı günler geçti. Peki okuyucular nasıl oy kullandı? Aşağıdaki sonuçlara göz atabilirsiniz.

Akıllı saatinizi kilitliyor musunuz?

Sonuçlar

Bu ankette yaklaşık 1.100 oy kullanıldı ve sonuçların neredeyse eşit şekilde bölündüğü ortaya çıktı. Ankete katılanların %51’i akıllı saatlerini kilitlemediklerini söyleyerek “evet” kampına çok küçük bir farkla galip geldi.

Akıllı saatlerini kilitlediklerini söyleyen kişilerin çoğu, bunu mobil ödeme işlevi için kilitlediklerini belirtti. Elbette, özel verilerinizi korumak ve çalınma ihtimaline karşı giyilebilir cihazınızı kilitlemek için başka nedenler de vardır. Ancak bu nedenler, mobil ödemelerle karşılaştırıldığında görünüşte sönük kalıyor.

Bu arada, ankete katılan okuyucuların %49’u akıllı saatlerini kilitlemediklerini söyledi. En az bir okuyucu, her kullanmak istediğinde saatinin kilidini açmanın can sıkıcı olacağını belirtti.

Yorumlar

  • ölüm ördeği: Temassız ödemeyi etkinleştirmek istiyorsanız bir seçenek yoktur. Kilitli, ancak yalnızca günde bir kez kimlik doğrulaması gerekiyor.
  • meh…: Samsung Pay’in kullanılabilir olmasını seviyorum, bu yüzden gerekli.
  • Bonedatt: Saatimin kilidi genellikle açıktır, ancak ödemeler için Samsung Pay’i kullanmadan önce bir PIN kodu girilmesi gerekir.
  • Kent Seaton: Pek akıllı olmayan saatim NFC’yi desteklemiyor. Bir mesajım veya gelen bir aramam olup olmadığını gösteriyor, ancak bununla ilgili hiçbir ayrıntı yok. Ayrıca telefonumun kilidini açmıyor… bu yüzden birisinin ayarları değiştirmesini engellemekten başka kilitlemek için bir neden göremiyorum. Ayrıca, saatin kilitlenmesi fabrika ayarlarına sıfırlama ile kolayca açılabilir, bu nedenle hırsızlığı caydırıcı olarak kilitlemek tartışmalıdır.
  • Konrad Uroda-Darłak: Elden çıkarıldığında otomatik kilitlenir ????
  • bradavon: Hayır. Saatimi kullanmak için kilidini açmak çok sinir bozucu olurdu. Herhangi bir değere sahip olabilecekleri tek şey bazı bildirimler. Saatimde Samsung Pay’i kullanmaktan nefret ederdim, her seferinde karmaşık bir PIN girmek zorunda kalırdım. Ayrıca, muhtemelen bir de telefonunuz varken ve kelimenin tam anlamıyla kolunuza bağlıyken, çok az hırsız bunu deneyebilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow