Google I/O 2023, 10 Mayıs 2023’te gerçekleşiyor

TL;DR Google I/O 2023, 10 Mayıs 2023’ten itibaren gerçekleşecektir. Bu yıllık etkinlikte genellikle çok sayıda donanım lansmanı yapılır. Android 14’ün ilk beta sürümü muhtemelen bu tarihte veya buna yakın bir tarihte başlayacak. Gelenek olarak, Google bugün, kırıldığında yıllık geliştirici etkinliği olan I/O’nun başlangıç ​​tarihini gösterecek bir bulmaca yayınladı. Kod kırıldı ve artık işlerin ne zaman […]

Google I/O 2023, 10 Mayıs 2023’te gerçekleşiyor

TL;DR

  • Google I/O 2023, 10 Mayıs 2023’ten itibaren gerçekleşecektir.
  • Bu yıllık etkinlikte genellikle çok sayıda donanım lansmanı yapılır.
  • Android 14’ün ilk beta sürümü muhtemelen bu tarihte veya buna yakın bir tarihte başlayacak.

Gelenek olarak, Google bugün, kırıldığında yıllık geliştirici etkinliği olan I/O’nun başlangıç ​​tarihini gösterecek bir bulmaca yayınladı. Kod kırıldı ve artık işlerin ne zaman başladığını biliyoruz.

Google I/O 2023, 10 Mayıs’ta başlayacak. Genellikle bu, açılış konuşmasının başladığı zamandır. Etkinliğin bu saatlerce süren tanıtımı, neredeyse her zaman mevcut Google ürünlerine yönelik yeni özelliklerin yanı sıra donanım duyurularını içerir.

Ek olarak, Android 14’ün ilk genel beta sürümlerinin lansmanı bu tarihte veya buna yakın bir tarihte gerçekleşmelidir. Google ve Android için çok büyük bir zaman!

Geçmiş yıllarda olduğu gibi, herkesin izleyebilmesi için I/O çevrimiçi olarak ücretsiz olarak yayınlanacak. Yüz yüze katılım da olacak, ancak Google bunun “sınırlı” olacağını söylüyor. Genellikle yalnızca geliştiriciler ve basın mensupları G/Ç’ye katılır, ancak kayıt şimdi açık şahsen bir bilet almayı denemek istiyorsanız.

Google I/O 2023’te sizi neler bekliyor?

Google, yeni donanımı duyurmak için genellikle G/Ç’yi kullanır. Geçmiş yıllarda Pixel akıllı telefonlar, Chromebook’lar, Nest ürünleri ve daha fazlasını gördük.

Bu yıl Google Pixel 7a’yı görürsek şaşırmayacağız. Ayrıca Pixel Tablet’i görsek de şaşırmayız. Google’ın, Pixel 8 serisi de dahil olmak üzere gelecekteki ürünlerle dalga geçmesi de mümkündür. Google’ın bunu geçmişte, örneğin açılış konuşmasının sonunda çok sayıda ürünü duyurduğu geçen yıl gibi gördük.

Ayrıca mevcut ürünlerde güncellemeler beklemelisiniz. Google, yeni Android özelliklerinin yanı sıra zaten vahşi olan çeşitli donanımlar için güncellemeler duyurabilir.

AI, özellikle Google Bard hakkında çok şey duyacağımız neredeyse kesin. Google’ın açılış konuşmasını Bard’ın genel kullanılabilirliğini duyurmak için kullanması bile mümkündür. Ancak, etkinliğe ulaşana kadar daha fazlasını bilemeyeceğiz.

En çok neyi görmek istiyorsun? Yorumlarda bize bildirin!

Google I/O 2023, 10 Mayıs 2023’te gerçekleşiyor

Teknory