Akıllı Yanıt, kullanıma sunulduktan yaklaşık bir yıl sonra Google Voice’tan kayboluyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Akıllı Yanıt, Google Voice uygulamasından kaldırıldı. Google Play Store ve App Store, özelliğin kaldırıldığını onaylar. Android hala yanıt önerileri sunuyor. Google Voice’taki hızlı yanıt önerilerini yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, size bazı kötü haberlerimiz var. Akıllı Yanıt özelliği, hem Android hem de iOS’ta Google Voice’tan kaldırıldı. Akıllı yanıta aşina değilseniz, […]

Akıllı Yanıt, kullanıma sunulduktan yaklaşık bir yıl sonra Google Voice’tan kayboluyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Akıllı Yanıt, Google Voice uygulamasından kaldırıldı.
  • Google Play Store ve App Store, özelliğin kaldırıldığını onaylar.
  • Android hala yanıt önerileri sunuyor.

Google Voice’taki hızlı yanıt önerilerini yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, size bazı kötü haberlerimiz var. Akıllı Yanıt özelliği, hem Android hem de iOS’ta Google Voice’tan kaldırıldı.

Akıllı yanıta aşina değilseniz, az önce aldığınız bir mesaja en fazla üç bağlamsal yanıt sağlayan bir özelliktir. Normalde klavyenin hemen üzerinde görünür ve seçtiğiniz bir yanıta dokunmanıza ve yolunuza devam etmenize olanak tanır. Bu, neredeyse bir yıl önce, Şubat 2022’de Google Voices’a sunulan bir özelliktir. Şimdi, özellik uygulamadan kayboldu.

Görünüşe göre bu bir hata veya başka bir sorun değil. Uygulamanın sayfasında oyun mağazası ve Uygulama mağazası, “Akıllı yanıt artık desteklenmiyor” diyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu, özelliğin kaldırılmasının kasıtlı olduğu anlamına geliyor.

Akıllı Yanıt artık uygulamada mevcut olmasa da, Android sahipleri bu özelliği bildirimlerinin bir parçası olarak görmeye devam edecek. Bunun nedeni, Akıllı Yanıt’ın Android’de yerleşik olmasıdır. Google’ın bunu gereksiz görmüş olması ve uygulamanın Akıllı Yanıt özelliğine sahip olmasına gerek olmadığına inanması mümkündür.

Sonuç olarak bu, görünüşe göre iOS kullanıcılarını Android kullanıcılarından daha çok üzen bir gelişme. Her durumda Akıllı Yanıt, Google Mesajlar, Gmail ve Google Dokümanlar dahil olmak üzere bir dizi başka Google uygulamasında hala mevcuttur.

Google’ın Akıllı Yanıt’ı Google Voice uygulamasında tutması gerektiğini düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Akıllı Yanıt, kullanıma sunulduktan yaklaşık bir yıl sonra Google Voice’tan kayboluyor

Teknory