Alec Baldwin Avukatı, Adam Öldürme Suçunu ‘Adli Hata’ Olarak Çağırdı

Haberin çıkmasından kısa bir süre sonra Alec Baldwin görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in sette ölümü nedeniyle kasıtsız adam öldürme suçlamasıyla karşı karşıya kalacaktı. Pasoyuncunun avukatı konu hakkında açıklama yaptı. Müvekkilini savunmakla hiç vakit kaybetmeyen Luke Nikas, Hutchins’in canlı bir kurşunla vurulup öldürüldüğü kaza sırasında Baldwin’in eylemlerini savundu ve bu, hem Akademi Ödülü adayı hem de zırh […]

Alec Baldwin Avukatı, Adam Öldürme Suçunu ‘Adli Hata’ Olarak Çağırdı

Haberin çıkmasından kısa bir süre sonra Alec Baldwin görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in sette ölümü nedeniyle kasıtsız adam öldürme suçlamasıyla karşı karşıya kalacaktı. Pasoyuncunun avukatı konu hakkında açıklama yaptı.

Müvekkilini savunmakla hiç vakit kaybetmeyen Luke Nikas, Hutchins’in canlı bir kurşunla vurulup öldürüldüğü kaza sırasında Baldwin’in eylemlerini savundu ve bu, hem Akademi Ödülü adayı hem de zırh ustası Hannah Gutierrez-Reed’in iki suçlamayla suçlanmasına yol açtı.

“Bu karar, Halyna Hutchins’in trajik ölümünü çarpıtıyor ve adaletin korkunç bir şekilde düşmesini temsil ediyor. Bay Baldwin’in silahta ya da film setinde herhangi bir yerde gerçek mermi olduğuna inanmak için hiçbir nedeni yoktu. Silahın canlı mermileri olmadığına dair güvence veren, birlikte çalıştığı profesyonellere güvendi. Bu suçlamalarla mücadele edeceğiz ve kazanacağız.”

Gutierrez-Reed’in temsilcisi Jason Bowles da konuştu ve avukat, zırh ustasının masumiyeti için savaşma sözü verirken soruşturmayı “kusurlu” olmakla eleştirdi.

“Hannah, bu trajik kaza konusunda her zaman çok duygusal ve üzgün olmuştur. Ama kasıtsız adam öldürme yapmadı. Bu suçlamalar, çok kusurlu bir soruşturmanın ve tüm gerçeklerin yanlış anlaşılmasının sonucudur. Gerçeğin tamamını gün ışığına çıkarmaya niyetliyiz ve Hannah’nın bir jüri tarafından yanlış yapmaktan aklanacağına inanıyoruz.”

Hutchins’in ailesi, en başta hiç olmaması gereken ölümcül kaza için tamamen haklı olarak adalet arıyor, ancak Baldwin ve Gutierrez-Reed’in suçlamalarla mücadele etmek için ellerinden gelen her şeyi yapacakları açık. We Got This Covered yorum için ulaştı.

Teknory