Alexa Uygulamasının Cihazları Yüklememesi Nasıl Onarılır

Alexa gibi sanal asistanlar piyasaya çıktığından beri, insanların seslerini kullanarak çevrelerini nasıl kontrol edebildiği inanılmaz. Bununla birlikte, bu cihazların, Alexa uygulamanızın cihazları yüklememesi gibi, acil müdahale gerektiren özel sorunlarla karşılaşması alışılmadık bir durum değildir. Ama endişelenme; Düzeltebiliriz. Alexa uygulamanız cihazları olması gerektiği gibi yüklemiyorsa doğru yere geldiniz. Bu makalede, Alexa’nızı tekrar çalıştırabilmeniz için sorunu çözmenize […]

Alexa Uygulamasının Cihazları Yüklememesi Nasıl Onarılır

Alexa gibi sanal asistanlar piyasaya çıktığından beri, insanların seslerini kullanarak çevrelerini nasıl kontrol edebildiği inanılmaz. Bununla birlikte, bu cihazların, Alexa uygulamanızın cihazları yüklememesi gibi, acil müdahale gerektiren özel sorunlarla karşılaşması alışılmadık bir durum değildir. Ama endişelenme; Düzeltebiliriz.

Alexa uygulamanız cihazları olması gerektiği gibi yüklemiyorsa doğru yere geldiniz. Bu makalede, Alexa’nızı tekrar çalıştırabilmeniz için sorunu çözmenize yardımcı olacak bazı hızlı düzeltmelerden geçeceğiz. Başlayalım.

Alexa Uygulaması Tüm Cihazları Eksik

Alexa uygulamanız herhangi bir cihazı yüklemiyorsa, bu düzeltmeleri deneyebilir ve bunun sorunu çözüp çözmeyeceğini görebilirsiniz.

Alexa Uygulamasını yeniden başlatın

Alexa uygulamanız cihazları yüklemediğinde denenecek ilk düzeltme, uygulamayı yeniden başlatmaktır. Hızlı bir yeniden başlatma, geçici sorunları çözmeli ve umarım uygulamanın cihazlarınızı tekrar yüklemesini sağlamalıdır. Uygulamayı yeniden başlatmak için uygulamayı kapatın, birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın.

Alexa uygulamasını yeniden başlatmak sorunu çözmezse telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Telefonun yeniden başlatılması, RAM’de tıkanmış tüm işlemleri serbest bırakarak, Alexa uygulaması da dahil olmak üzere tüm uygulamaların yeniden başlamasına izin vermelidir.

Aktif Bir İnternet Bağlantısı İçin Tekrar Kontrol Edin

Göründüğü kadar açık, aktif bir internet bağlantınız yoksa Alexa cihazlarınızı yükleyemez. Wi-Fi’nizin çalıştığından emin olun. Hücresel veri kullanıyorsanız, verinizin bitip bitmediğini kontrol edin.

Kaldırın ve ardından Alexa Uygulamasını Yeniden Yükleyin

Sorun çözülmediyse, kullandığınız uygulamanın geçerli sürümündeki bir hata olabilir. Bu nedenle, Alexa uygulamasını silin ve tekrar yükleyin. Alternatif olarak, uygulamayı güncelleyebilir ve bunun sorunu çözüp çözmediğini görebilirsiniz.

Alexa Uygulamasında Bazı Cihazlar Eksik

Alexa uygulaması bazı cihazları yüklüyor ancak diğerlerini yüklemiyorsa, aşağıda listelenen düzeltmeleri deneyin.

Eksik Cihazı Yeniden Başlatın

Bir cihaz dışında diğer tüm cihazların göründüğünü fark ederseniz, sorun Alexa’da değil, o cihazdadır. Bu nedenle, görünmeyen cihazı yeniden başlatmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Alexa Uygulamasını yeniden başlatın

Eksik cihazı yeniden başlatmak sorunu çözmezse, bir sonraki en iyi şansınız Alexa uygulamasını tamamen yeniden başlatmaktır. Alternatif olarak, telefonunuzu yeniden başlatabilir ve bunun sorunu çözüp çözmediğini görebilirsiniz.

Alexa Özellikli Cihazları Manuel Olarak Keşfedin

Başka bir çözüm, cihazları manuel olarak keşfetmeye çalışmaktır. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. senin üzerinde Alexa uygulamasında, “Cihazlar”a gidin.
 2. Ekranın sağ üst köşesindeki artı simgesine dokunun.
 3. Seçeneklerden “Cihaz Ekle”yi seçin.
 4. Aşağı kaydırın ve “Diğer”i seçin.
 5. “Cihazları Keşfet” düğmesine basın.
 6. Alexa uygulamasının cihazları yeniden keşfetmesi için birkaç dakika bekleyin.
 7. Alexa uygulaması, Alexa özellikli tüm cihazları algılamalı ve keşfedilen cihazların sayısı hakkında bir bildirim almalısınız.
 8. Henüz yapmadıysanız, cihazların kurulumunu tamamlamak için “SONRAKİ” üzerine dokunun.

Eksik Cihazları Eklemek için Alexa Web İstemcisini Kullanın

Yukarıdaki düzeltme sizin için işe yaramadıysa, cihazları web istemcisi aracılığıyla Alexa’nıza eklemeyi deneyebilirsiniz.

 1. Tarayıcınıza gidin ve Alexa web istemcisi.
 2. Amazon hesabınızı kullanarak portalda oturum açın. Amazon hesabınız yoksa devam etmek için bir hesap oluşturun.
 3. Kenar çubuğu menüsünde “Ayarlar”ı seçin.
 4. “Kuruluma Başla” menüsüne tıklayın.
 5. Listelenen Amazon cihazlarından kurmak istediğiniz cihazı seçin.
 6. “Devam” düğmesini tıklayın.
 7. Oturum açma kimlik bilgilerinizi kullanarak yukarıda seçtiğiniz Alexa cihazının kimliğini doğrulayın ve “Devam” düğmesine basın.
 8. Devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.
 9. Alexa cihazınızı bilgisayarınızla aynı Wi-Fi ağına bağlayın.

Eksik Aygıtlar için Beceriyi Devre Dışı Bırakın ve Yeniden Etkinleştirin

Eksik aygıtlar için becerilerin devre dışı bırakılması ve etkinleştirilmesi de sorunu çözebilir. Sürecin nasıl ilerleyeceği aşağıda açıklanmıştır:

 1. Alexa uygulama.
 2. “Diğer” üzerine dokunun ve “Becerileriniz” sekmesine gidin.
 3. Kayıp cihaz için beceriyi bulun.
 4. “BECERİLERİ DEVRE DIŞI BIRAK” düğmesine tıklayın.
 5. Yeteneği yeniden etkinleştirin.

Eksik Aygıt için Güncellemeleri İndirin ve Yükleyin

Alexa’nız hala bir cihazı yüklemiyorsa, cihazda önemli yazılım güncellemeleri eksik olabilir. Yazılım güncellemeleri, hataları ve aksaklıkları gidermek ve cihazın performansını kontrol etmek içindir. Bu nedenle, cihazınız için herhangi bir yeni yazılım sürümü olup olmadığını kontrol edin. Varsa, bunları indirdiğinizden ve yüklediğinizden emin olun.

Alexa Uygulamanızın Tekrar Parıldamasını Sağlayın

Alexa uygulamasında yüklenmeyen cihazlar, özellikle onları sesinizi kullanarak kontrol etmenin rahatlığına alışkınsanız, oldukça rahatsız edici olabilir. Ancak bu, yeni bir Alexa için bütçe oluşturmaya başlamanız gerektiği anlamına gelmez. Aslında, uygulamayı veya uygulamada eksik olan cihazları yeniden başlatarak çoğu sorunu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Bunlar işe yaramazsa bu makaledeki diğer gelişmiş düzeltmeleri deneyin.

Yukarıdaki düzeltmelerden hangisi sorununuzu çözdü? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory