Amazon Alexa Cihazınız Neden Sarı Yanıp Sönüyor ve Bunun Anlamı

Alexa cihazınızın üstündeki ışık halkası sarı renkte yanıp sönmeye başlarsa bu, Alexa gelen kutunuzda şu anda okunmamış mesajlarınız veya bildirimleriniz olduğu anlamına gelir. Bu, Alexa’ya kayıtlı kişilerinizden birinden gelen bir mesaj, Alexa’nın sizi bilgilendirmesi gereken bir sistem güncellemesi veya yalnızca Amazon siparişlerinizden biriyle ilgili bir bildirim olabilir. Her iki durumda da, biraz ürkütücü renk seçiminin […]

Amazon Alexa Cihazınız Neden Sarı Yanıp Sönüyor ve Bunun Anlamı

Alexa cihazınızın üstündeki ışık halkası sarı renkte yanıp sönmeye başlarsa bu, Alexa gelen kutunuzda şu anda okunmamış mesajlarınız veya bildirimleriniz olduğu anlamına gelir. Bu, Alexa’ya kayıtlı kişilerinizden birinden gelen bir mesaj, Alexa’nın sizi bilgilendirmesi gereken bir sistem güncellemesi veya yalnızca Amazon siparişlerinizden biriyle ilgili bir bildirim olabilir. Her iki durumda da, biraz ürkütücü renk seçiminin ima edebileceği şeye rağmen, hepsi bu: mesajlar. Bu arada, gelen bir mesajınız veya aramanız olduğunda Alexa cihazlarının eski sürümleri yeşil renkte yanıp sönüyordu, ancak bu, 2017 civarında bir güncellemeyle değiştirildi.

Mesajlarınızı gerçekten kontrol etmek ve sarı ışığı söndürmek için tek yapmanız gereken Alexa’dan bunu yapmasını istemek. “Alexa, hangi mesajlarım var?” diyebilirsin. veya “Alexa, bildirimlerim neler?” İkisinden birine sahipseniz, bunları size okuyacak ve ardından ışığı kapatacaktır.

Teknory