Harekete geçin, 4K – Nvidia’nın RTX 4090’ı 13K oyun sunuyor

Nvidia’nın canavar RTX 4090’ı, 13K çözünürlükte bir oyun çalıştırarak yeni bir rekor kırmayı başardı. Biz sadece satırları boyunca bir şey kastetmiyoruz Tetrisya, ama modern ve çok sevilen bir başlık — Genşin Etkisi. Bir cesur RTX 4090 sahibi oyunu 13K’da çalıştırmaya çalıştı. Ultra yüksek çözünürlüğe rağmen, RTX 4090 oyunu şaşırtıcı derecede yüksek bir kare hızında çalıştırdı …

Harekete geçin, 4K – Nvidia’nın RTX 4090’ı 13K oyun sunuyor

Nvidia’nın canavar RTX 4090’ı, 13K çözünürlükte bir oyun çalıştırarak yeni bir rekor kırmayı başardı. Biz sadece satırları boyunca bir şey kastetmiyoruz Tetrisya, ama modern ve çok sevilen bir başlık — Genşin Etkisi.

Bir cesur RTX 4090 sahibi oyunu 13K’da çalıştırmaya çalıştı. Ultra yüksek çözünürlüğe rağmen, RTX 4090 oyunu şaşırtıcı derecede yüksek bir kare hızında çalıştırdı ve bunu kanıtlayan video görüntüleri var.

RTX 4090’ın 4K oyun için harika olduğu gerçeğini kimse sorgulamıyor. Herhangi bir kart AAA oyunlarını maksimum ayarlarda ve yüksek çözünürlükte oynatabiliyorsa, kesinlikle Nvidia’nın en yeni ve en iyisidir. Yine de, YouTube’da Altın Yorumcu çözünürlüğü 13K’ya çıkararak daha önce denenmemiş bir ortamda denemeye karar verdi.

Oyun, Genşin Etkisi, mobil cihazlarda çalışacak şekilde yapılmış bir açık dünya RPG’sidir, bu nedenle en zorlu oyun değildir. Bu oyun için bir RTX 4090 kullanmak aşırıya kaçıyor ve yayıncı, önerilen GPU olarak bir GTX 1060 isteyerek bunu onaylıyor. Ancak, ayarları Golden Reviewer’ın yaptığı kadar yükseğe çıkardığınızda işler farklıdır.

YouTuber, oyunun tüm ayarlarını yüksek yaptı, çözünürlüğü 13.760 x 5760 olarak ayarladı ve kayda başladı. Tom’un Donanımı matematik yaptı: 13K çözünürlük, kare başına 178,32 megapiksel anlamına gelir. Bu, onu 8K’dan 1,4 kat ve 4K’dan 8,5 kat daha yüksek yapar.

Merak ediyorsanız oyunu 13K’da çalıştırmak kullanıcının bir şekilde 13K monitör elde ettiği anlamına gelmiyor. Bunlar hala piyasada yok. Bunun yerine, görüntü 13K’ya ulaşacak şekilde yükseltildi.

Nasıl elde edildiği önemli değil, çözüm bugünün standartlarına göre oldukça çılgınca ve yine de, Genşin Etkisi üzerinde çok iyi oynuyor. Oyun, tamamen oynanabilir olan saniyede yaklaşık 30 kare (fps) ortalaması aldı. Çoğu oyuncu 60 fps ve üstü için can atıyor, ancak açıkçası 13K’da oynarken 30 fps hala harika.

Genshin Impact'in ekran görüntüsü.
Altın Yorumcu

Görsellere gelince, dayandıklarını söylemek güvenli. Can sıkıcı bir pikselleşme yok, kenarlar net ve görüntü olması gerektiği kadar iyi. Yakından yakınlaştırdığınızda bile ayrıntılar yerinde.

Öte yandan, uzaklaştırma biraz bulanıklık ortaya çıkarır; Sadece görüntü kalitesiyle oyunun 13K’da oynandığını anlayamazsınız. Ancak, 13K’da PC’de oynanan bir mobil oyun için harika göründüğünü söylememiz gerekecek.

Nvidia’nın RTX 4090’ı, devam eden kablo eritme sorunuyla kısılmadığında (veya ateşe verilmediğinde), kesinlikle mevcut piyasadaki en iyi grafik kartıdır – güç ve değerin bir karışımını değil, yalnızca saf performans ölçümlerini önemsemeniz şartıyla. Bugünün çılgın 13K testi, yakın zamanda bu tür bir performansa gerçek bir ihtiyaç olmayacak olsa bile, kesinlikle kartın yeteneklerinin bir kanıtıdır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow