Amazon, Virginia HQ inşaatını durdurdu, AOC, New York’taki inşaatı eleştirmek için “haklı olduğumuzu” açıkladı

Amazon’un Virginia’daki “ikinci merkezinin” tamamlanması şirket tarafından süresiz olarak ertelendi. dan yeni bir rapora göre Bloomberg(Yeni bir sekmede açılır), Amazon’un kararı, 18.000’den fazla kişinin işini kaybetmesiyle şirketin şimdiye kadarki en büyük işten çıkarma turunun ardından geldi. Rapor ayrıca, son birkaç yılda uzaktan çalışmaya geçişin şirketin ofisle ilgili ihtiyaçlarını da yeniden değerlendirmesine yol açtığından bahsediyor. AYRICA […]

Amazon, Virginia HQ inşaatını durdurdu, AOC, New York’taki inşaatı eleştirmek için “haklı olduğumuzu” açıkladı

Amazon’un Virginia’daki “ikinci merkezinin” tamamlanması şirket tarafından süresiz olarak ertelendi.

dan yeni bir rapora göre Bloomberg(Yeni bir sekmede açılır), Amazon’un kararı, 18.000’den fazla kişinin işini kaybetmesiyle şirketin şimdiye kadarki en büyük işten çıkarma turunun ardından geldi. Rapor ayrıca, son birkaç yılda uzaktan çalışmaya geçişin şirketin ofisle ilgili ihtiyaçlarını da yeniden değerlendirmesine yol açtığından bahsediyor.

AYRICA BAKINIZ:

Dünyanın en zengin adamı Jeff Bezos, anti-kapitalist “Kalamar Oyunu”nu izlemek için “beklenemiyor” (lol)

2018’de, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şehirler olmak için bir adım öndeydiler. seçilmiş Amazon’un “ikinci genel merkezi”nin yeri olarak. Şirket, tesisin nereye inşa edileceğine karar vermek için bir yıl süren bir rekabeti bir araya getirdi. Eleştirmenler, hareketi olası yerlerden en iyi mali teşvikleri çıkarmaya çalışan bir pazarlama hilesi olarak nitelendirdi.

Sonunda Amazon, New York City’yi seçti, ancak kısa sürede sert bir muhalefetle karşılaştı.

Amazon, ikinci genel merkezi olarak Queens, New York’u seçmesi karşılığında 3 milyar dolarlık vergi teşviki alacaktı. HQ2 olarak adlandırılan tesis, e-ticaret devini eyalete getirmek için yapılan anlaşma nedeniyle AOC ve yerel politikacıların tepkisiyle karşılaştı.

İnşaat başlamadan önce Amazon, Arlington, Virginia’ya taşınmaya karar verdi. AOC gibi ilerici politikacılar ağırlıklı olarak eleştirildi(Yeni bir sekmede açılır) o zamanlar, Amazon’un eyalete iş getireceğini iddia eden, o zamanlar gözden düşmüş New York Valisi Andrew Cuomo gibi projenin savunucuları tarafından.

AOC ve Amazon’u New York’a getirme anlaşmasını eleştiren diğer kişiler daha önce haklı çıktı. HQ2’yi New York’a getirmekten kısa bir süre sonra, Amazon kiralanmış Manhattan’da 1.500 çalışan için ofis alanı. Ve bu, herhangi bir özel vergi teşvikine ihtiyaç duyulmadan yapıldı.

yeni olarak Bloomberg Rapora göre, Virginia’daki inşaat HQ2 tesisinin ilk kısmında zamanında tamamlanacak ve Haziran ayına kadar yaklaşık 8.000 işçi ofise getirilecek. Ancak tesisin tamamlanmasının askıya alınması, yerel geliştiriciler, inşaat şirketi çalışanları ve servis çalışanları için sorun yaratacaktır.

“Bu Amazon projesinin New York’a gelmesine karşı çıktığımda [because] Bu bir kamu fonu dolandırıcılığıydı, tüm güç kurumu peşimize düştü” dedi. tweet attı(Yeni bir sekmede açılır) New York Kongre Üyesi Alexandria Ocasio-Cortez, Amazon’un Virginia’daki ikinci genel merkezinin inşaatını askıya aldığını açıklamasının ardından Cuma günü. “Times Sq’de beni suçlayan reklam panoları asıldı. Güçlü anketler intikam sözü verdi. Op-Ed’ler(Yeni bir sekmede açılır) & CEO’lar(Yeni bir sekmede açılır) zekama hakaret etti.”

O reklam panosu iddiası(Yeni bir sekmede açılır) tıpkı onun gibi kesinlikle gerçekleri kontrol etmeye devam ediyor köşe yazısı(Yeni bir sekmede açılır) ve CEO yorumları. Job Creators Network’ün CEO’su Alfredo Ortiz dövülmüş(Yeni bir sekmede açılır) AOC ve diğer sosyalistler o sırada “eğitim eksikliği” nedeniyle. Ondan kimin “intikam sözü” vermiş olabileceği hemen belli değil.

Yine de tweet’ine göre “Sonunda haklıydık.”

Teknory