Amazon’da Telefon Numaranızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Amazon, dünyanın bir numaralı çevrimiçi perakendecisidir. Bu nedenle, Amazon’da bilgilerinizi güncellemenin dünya çapındaki müşterileri için hızlı ve kolay bir süreç olması şaşırtıcı gelmemelidir. Amazon’u kullanırken bilgilerinizin güncel olması çok önemlidir. Yakın zamanda evinize taşındınız ve bu nedenle ev numaranız değişti mi? Veya belki de kendinize bir mobil yükseltme ve dolayısıyla yeni bir numara aldınız. Ya […]

Amazon’da Telefon Numaranızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Amazon, dünyanın bir numaralı çevrimiçi perakendecisidir. Bu nedenle, Amazon’da bilgilerinizi güncellemenin dünya çapındaki müşterileri için hızlı ve kolay bir süreç olması şaşırtıcı gelmemelidir. Amazon’u kullanırken bilgilerinizin güncel olması çok önemlidir. Yakın zamanda evinize taşındınız ve bu nedenle ev numaranız değişti mi? Veya belki de kendinize bir mobil yükseltme ve dolayısıyla yeni bir numara aldınız. Ya da belki, Amazon hesabınıza tahsis edilmiş tek bir numara kullanmak isteyebilirsiniz.

Neyse ki, Amazon’da telefon numaranızı değiştirmek basit bir işlemdir. Bu yazıda, cihazınız ne olursa olsun bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir PC’de Amazon’da Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir

Birçok kişi, masaüstü aracılığıyla Amazon’da gezinmeyi sever. Bu kategoriye giriyorsanız, şifrenizi değiştirmenin kolay olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyacaksınız.

Basitçe şu adımları izleyin:

 1. Tarayıcınızdan Amazon’a gidin İnternet sitesi.
 2. Kimlik bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
 3. Farenizi “Hesaplar ve Listeler” yazan yerin üzerine getirin.
 4. “Hesabınız”ı seçin.
 5. Görünen seçeneklerden “Giriş ve Güvenlik” i seçin.
 6. Parolanızı yazın ve “Giriş Yap” düğmesine basın.
 7. Telefon numaranızın yanındaki “Düzenle”yi tıklayın.
 8. Uygun alanlara yeni telefon numaranızı girin.
 9. Bu yapıldığında, “Değişiklikleri Kaydet”e basın.

iPhone Uygulamasında Amazon’da Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir

Dijital çağ, uygulamaların ortaya çıkmasıyla giderek daha fazla karakterize edildi. Amazon’un ne kadar popüler olduğu düşünüldüğünde, onların da insanların hesaplarına kolay bir şekilde kolayca erişebilecekleri kendi uygulamalarına sahip olmaları doğru görünüyor.

Bugünlerde çoğumuz mobil uygulamayı kullanarak Amazon’da gezinmeyi tercih ediyoruz. Zaman kazandırır ve her yerden erişilebilir. Kendinizi bir iPhone’da Amazon kullanırken bulursanız, hesabınızla ilişkili telefon numarasını değiştirmek için bilgilerinizi nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. iPhone’unuzda Amazon uygulamasını açın.
 2. Henüz yapmadıysanız, Amazon kimlik bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.
 3. Ekranın sağ üst köşesindeki üç yatay noktayı seçerek “Hesap” sayfanıza gidin.
 4. “Telefon Numarası” yazan yerin yanında “Düzenle”ye dokunun.
 5. Ardından, numaranızı güncellemek için ekrandaki talimatları takip etmek isteyeceksiniz.
 6. Telefon numarası güncellemenizi tamamlamak için “Değişiklikleri Kaydet”e basın.

Android Uygulamasında Amazon’da Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir

Android uygulaması aracılığıyla Amazon’da telefon numaranızı değiştirmek hızlı ve kolay bir işlemdir. Başka bir şey yapmadan önce Amazon uygulamasını cihazınıza indirmiş olmanız önemlidir. Hesabınıza mobil tarayıcınızdan erişmek mümkün olsa da, uygulamayı indirmek çok daha basittir.

Henüz indirmediyseniz, buna Google Play Store’a (veya kullandığınız uygulama mağazasına) giderek erişebilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, şifrenizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 1. Android cihazınızda Amazon uygulamasını açın.
 2. Gerekirse, Amazon kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
 3. Sayfanın sol üst köşesindeki üç noktaya dokunun.
 4. Ardından, “Hesabınız”ı seçin.
 5. “Giriş ve Güvenlik” seçeneğini seçin.
 6. Telefon numarası yazan yerin yanında “Düzenle”ye dokunun.
 7. İstendiğinde, yeni cep telefonu numaranızı yazın.
 8. Bittiğinde, “Değişiklikleri Kaydet”i seçin.
 9. Cep telefonu numaranız şimdi güncellenmelidir.

Bazı Ek SSS

Amazon’da telefon numaranızı değiştirmekle ilgili diğer sorularınızın yanıtları için okumaya devam edin.

Amazon hesabımda e-posta adresimi nasıl değiştiririm?

Amazon’da e-posta adresinizi değiştirmek için hesap sayfanıza erişmeniz gerekecek. Oradan, “Giriş ve Güvenlik” bölümüne gidin. E-posta adresinizi gördüğünüzde, düğmeye tıklayarak düzenlemeyi seçin. Daha sonra e-posta adresinizi güncelleyebileceksiniz. Bu yapıldığında, değişikliklerinizi kaydettiğinizden emin olun. Bu şekilde, bilgileriniz tüm cihazlarınızda güncellenecektir.

Amazon’da telefon numaramı birden fazla değiştirebilir miyim?

Evet, telefon numaranızı Amazon’da istediğiniz kadar güncelleyebilirsiniz. Şu anda bunu kaç kez yapabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur.

Amazon’da ödeme detaylarımı güncelleyebilir miyim?

Evet, Amazon’da ödeme bilgilerini güncellemek veya yeni ödeme bilgileri eklemek mümkündür. Bunu yapmak için, hesabınıza gitmeniz ve “Ödemeleriniz”i seçmeniz gerekir. Bir ödeme yöntemi eklemek için, eklemek istediğiniz yöntemin bağlantısını seçin. Alternatif olarak, bir ödeme yöntemini düzenlemek veya kaldırmak için ilgili ödemenin yanındaki açılır menüyü tıklayın. “Düzenle” veya “Kaldır”ı seçin.

Telefon numaramı Amazon’a vermek zorunda mıyım?

Hayır. Amazon’a telefon numaranızı vermek zorunda değilsiniz. Ancak, sipariş güncellemeleri ve ek oturum açma güvenliği istiyorsanız bu yararlıdır.

Aynı telefon numarasını kullanarak iki Amazon hesabım olabilir mi?

Hayır, yapamazsın. Bir Amazon hesabı, kesinlikle tek bir e-posta adresine ve bir telefon numarasına bağlıdır.

Eski numaramda doğrulama kodunu alamıyorsam telefon numaramı nasıl güncellerim?

Halihazırda hesabınızda bulunan numaraya erişiminiz olmadığı için telefon numaranızı güncelleyemiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Amazon’un müşteri hizmetleri ekibi daha fazla yardım için

Güncel kal

Yeni bir telefon almak, dijital dünyada yeni bir başlangıç ​​yapmanın harika bir yoludur. Ancak bu, kişisel hesap bilgilerinizi çeşitli sitelerde güncellemeniz gerektiği anlamına da gelir. Cihazınıza gönderilebilecek önemli bilgileri kaçırmamak için bunu mümkün olan en kısa sürede yapmanız daha iyi olacaktır.

Amazon, hesabınızla ilişkilendirilmiş bir telefon numarasına sahip olmanızı gerektirmese de, son derece yararlı olabilir. Örneğin, unutmanız durumunda parolanızı sıfırlamanıza yardımcı olması için kullanılabilir.

Hesap ayrıntılarınızı güncellerken herhangi bir terslik olması durumunda, size yardımcı olması için Amazon’un müşteri hizmetleri ekibine güvenebilirsiniz. 7/24 çevrimiçi çalışır ve genellikle yüksek puanlara sahiptir.

Amazon’da telefon numaranızı değiştirmeyi denediniz mi? Varsa süreci nasıl buldunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümündeki deneyiminiz hakkında bize daha fazla bilgi verin.

Teknory