Amazon’dan Jeff Bezos, Dolly Parton’a 100 Milyon Dolar Verdi: İşte Nedeni

Bezos, Parton’u Bezos Cesaret ve Medeniyet Ödülü’nün ideallerini tamamen somutlaştıran biri olarak tanımladı. “Yüreğiyle veriyor, çocuklar için yaptıklarını, okuryazarlığı ve daha pek çok şeyi inanılmaz bir şekilde veriyor” dedi. Bezos, ödülü kız arkadaşı, eski muhabiri ve helikopter pilotu Lauren Sanchez ile birlikte sundu. Ödülü açıklayan Sanchez, “yüksekleri hedefleyen, çözüm bulan ve bunu her zaman nezaketle […]

Amazon’dan Jeff Bezos, Dolly Parton’a 100 Milyon Dolar Verdi: İşte Nedeni

Bezos, Parton’u Bezos Cesaret ve Medeniyet Ödülü’nün ideallerini tamamen somutlaştıran biri olarak tanımladı. “Yüreğiyle veriyor, çocuklar için yaptıklarını, okuryazarlığı ve daha pek çok şeyi inanılmaz bir şekilde veriyor” dedi. Bezos, ödülü kız arkadaşı, eski muhabiri ve helikopter pilotu Lauren Sanchez ile birlikte sundu. Ödülü açıklayan Sanchez, “yüksekleri hedefleyen, çözüm bulan ve bunu her zaman nezaketle yapan liderleri takdir ettiğini” iddia etti.

Parton ödülü kabul ederken kısa konuşmasına “Vay canına, 100 milyon dolar mı dedin?” diyerek başladı. “İnsanlar yardım edebilecek durumda olduklarında, yardım etmelisin. Ve biliyorsun her zaman paramı kalbimin olduğu yere koymaya çalıştığımı söyledim ve sanırım sen de aynı şeyi yapıyorsun. Ben de elimden geleni yapacağım. En iyisi bu parayla iyi şeyler yapmak. Teşekkürler Jeff.”

Country şarkıcısı henüz fonlarla tam olarak ne yapmayı planladığını açıklamadı, ancak Parton’ın iyi amaçlarla çalışma konusunda kapsamlı bir geçmişi var ve bu bize 100 milyon doların geri kalanının nasıl harcanacağına dair bir ipucu verebilir. Önceki iki Bezos Cesaret ve Medeniyet Ödülü sahibi, geçen yıl düzenlenen açılış töreninde ödüle layık görülen Dream Corps’tan Van Jones ve World Central Kitchen’dan José Andrés oldu. Para, hayır kurumlarına ve alıcının seçtiği iyi nedenlere dağıtılmak içindir.

Teknory