AMPTP, Müzakereleri Yeniden Başlatma Konusunda Ulaşıyor

Özet Amerika Yazarlar Birliği grevi 100 güne yakın bir süredir devam ediyor, ancak müzakerelerin bu hafta yeniden başlaması bekleniyor. Stüdyolar WGA ve SAG-AFTRA loncalarıyla çatışarak film gösterimlerinde gecikmelere neden olurken Hollywood büyük savaşlarla karşı karşıya. WGA ve AMPTP arasında bu Cuma günü yapılan toplantı, hemen bir anlaşmaya varılamayabilir, ancak ileriye doğru atılmış önemli bir adımı […]

AMPTP, Müzakereleri Yeniden Başlatma Konusunda Ulaşıyor

Özet

  • Amerika Yazarlar Birliği grevi 100 güne yakın bir süredir devam ediyor, ancak müzakerelerin bu hafta yeniden başlaması bekleniyor.
  • Stüdyolar WGA ve SAG-AFTRA loncalarıyla çatışarak film gösterimlerinde gecikmelere neden olurken Hollywood büyük savaşlarla karşı karşıya.
  • WGA ve AMPTP arasında bu Cuma günü yapılan toplantı, hemen bir anlaşmaya varılamayabilir, ancak ileriye doğru atılmış önemli bir adımı işaret ediyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

olarak Amerika Yazarlar Birliği grev 100. gününe yaklaşırken, Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği resmi olarak bu hafta müzakereleri yeniden başlatmak istiyor. Stüdyolar WGA ve SAG-AFTRA loncalarıyla savaşırken, Hollywood şu anda en büyük savaşlarından bazılarını yaşıyor. Aktörler ve yazarlar daha iyi anlaşmalar peşinde koşarken stüdyolar, önümüzdeki haftalarda ve aylarda gösterime girecek olan filmler de dahil olmak üzere birçok projeyi ertelemek zorunda kaldı.

WGA komitesi tarafından üyelerine gönderilen bir notta, Son teslim tarihiAMPTP’nin 4 Ağustos Cuma günü için bir toplantı ayarlamak istediğini doğruladılar. Ticaret, kaynakları aracılığıyla bunun hemen bir anlaşma yapılacağı anlamına gelmediğini, ancak “Yazarlar grevinin 2 Mayıs’ta başlamasından bu yana ilerlemeye yönelik ilk önemli adımı işaret ediyor.” Notta ayrıca komitenin “Söylentilere karşı dikkatli olun” şunları paylaşıyor:

AMPTP, Carol Lombardini aracılığıyla bugün WGA’ya ulaştı ve müzakereleri görüşmek üzere bu Cuma günü bir toplantı talep etti. Toplantıdan bir süre sonra daha fazla bilgi için sizinle tekrar iletişim halinde olacağız. Daha önce de söylediğimiz gibi, söylentilere karşı dikkatli olun. Paylaşılacak önemli haberler olduğunda, doğrudan bizden duyacaksınız.

İLGİLİ: WGA Yazarlar Grevinden Etkilendiği Onaylanan Her Şov


Yenilenen Görüşmeler Olumlu Bir İşaret – Ancak Mücadele Bitmedi

WGA grevi yaz boyunca devam ettiğinden, yenilenen müzakerelerin yeniden masaya yatırılması büyük ölçüde olumlu bir işaret. Ancak, bunun yalnızca ileriye doğru büyük bir adım olduğunu ve mutlaka sonun başlangıcı olmadığını hatırlamak zorunludur. Büyük bir hatırlatma olarak, AMPTP, WGA tarafından yapılan taleplerin çoğunu kabul etmeye istekli olmadığından, grevin yürürlüğe girmesinin bir nedeni var.

Bu Cuma günü yapılacak bir toplantıya rağmen, müzakerelerin sorunsuz gitmesi pek mümkün değil. AMPTP muhtemelen hala mümkün olduğu kadar taviz vermeye çalışacak. WGA ve AMPTP önümüzdeki birkaç hafta içinde bir anlaşma yapsa bile, SAG-AFTRA saldırısı hala devam ettiği için bu, kazanılan savaşın yalnızca yarısı olacaktır. SAG-AFTRA görüşmeleri başlamadan önce WGA ile başlamak isteyebileceklerinden, AMPTP’nin önümüzdeki günlerde veya haftalarda loncalarına benzer bir talepte bulunup bulunmayacağı henüz belli değil.

İster resmi açıklamalarda ister sosyal medyada olsun, WGA komitesi aracılığıyla daha fazla güncelleme çıkacağı için Cuma gününü takip etmek kesinlikle ilginç olacak. Söylemeye gerek yok, AMPTP’nin müzakereleri yeniden başlatmaya çalışması, umarım senaristlerin içeriğe kattığı değeri fark ettiklerinin bir işaretidir. İdeal olarak, hem WGA hem de SAG-AFTRA grevleri en azından yıl sonuna kadar sona erecek, yazarlar ve oyuncular nihayet stüdyoların bağımlı olduğu birçok TV şovu ve film için harcadıkları sıkı çalışmayı yansıtan anlaşmalar yapacaklar. .

Kaynak: Son teslim tarihi

Teknory