Android 14 programı: Ne zaman başlıyor?

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Google, Android 14’ün piyasaya sürülmesi için planlanan zaman çizelgesini yayınladı. Beklenen zaman çizelgesi, Google’ın Android 13 için sahip olduğu zaman çizelgesine benzer. Kararlı lansman muhtemelen Ağustos ayında gerçekleşecek. Google, Android 13’ü halka açıklayalı altı ay oldu ve şimdi şirket, işletim sisteminin bir sonraki yinelemesi olan Android 14 ile ilerlemeye […]

Android 14 programı: Ne zaman başlıyor?

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Android 14’ün piyasaya sürülmesi için planlanan zaman çizelgesini yayınladı.
  • Beklenen zaman çizelgesi, Google’ın Android 13 için sahip olduğu zaman çizelgesine benzer.
  • Kararlı lansman muhtemelen Ağustos ayında gerçekleşecek.

Google, Android 13’ü halka açıklayalı altı ay oldu ve şimdi şirket, işletim sisteminin bir sonraki yinelemesi olan Android 14 ile ilerlemeye hazırlanıyor. Google, Android 14 zaman çizelgesini açıkladı ve buna çok benziyor. teknoloji devi Android 13 için vardı.

Bugün Google, Android 14’ün ilk geliştirici önizleme derlemesini yayınladı. Kuruluşun Android 14 çıkış tarihi grafiğine bakılırsa, en az bir geliştirici önizlemesi daha olacak gibi görünüyor. Bu önizlemeleri takiben, son sürüm gerçekleşmeden önce birkaç beta sürümü olacaktır. Gördüğünüz gibi Google, platform istikrarına Haziran ayında ulaşmayı bekliyor.

Android 14 zaman çizelgesi

Android 14 sürüm planı Android 13’e çok benzer olduğundan, Google’ın da benzer bir yaklaşım izleyeceğini varsaymak doğru olur. Geçen yıl Google, resmi güncellemeyi başlatmadan önce Android 13 için iki geliştirici önizlemesi ve sekiz beta sürümü yayınladı. Google bu yıl benzer bir şey yaparsa, Ağustos ayında bir Android 14 sürümü görme şansımız yüksek. Ancak gecikme olmayacağının garantisi yok.

Hangi telefonların Android 14’ü alacağına gelince, Pixel’in ana işletim sistemi güncelleme sınırına henüz ulaşmamış tüm sürümlerini bekleyebilirsiniz; bu, Pixel 4a 5G’den sonraki her Pikseldir. Aynı şey Samsung’un son cep telefonları için de söylenebilir. Samsung telefonunuzun hala uygun olup olmadığını bilmiyorsanız, dört ana işletim sistemi güncellemesi alan her Samsung cihazını içeren listemize göz atın.

Pixel için Android 14 çıkış tarihi, her zaman olduğu gibi muhtemelen diğerlerinden önce gelecek. Yine de, Samsung için Android 14 çıkış tarihini tahmin etmek biraz daha zordur. One UI 5, Samsung’un yaptığı en hızlı işletim sistemi sürümüydü ve şirket, bir sonraki güncellemenin daha da hızlı olmasını istediğini söyledi.

Android 14 programı: Ne zaman başlıyor?

Teknory