Android kullanıcıları sonunda WhatsApp’ta ekran paylaşımı yapabilecek

Görünüşe göre Android telefonlar – görünüşe göre uygulama geliştiricilerin gözünde her zaman iOS’un gerisinde kalıyor – başka bir sevilen özelliği yakalıyor. FaceTime aramaları sırasında iOS telefonlarda ve tabii ki Zoom ve Microsoft Teams gibi diğer görüntülü arama platformlarında ekran paylaşımı yapabilirsiniz. Yakında, Android cihazlarda da WhatsApp’ta ekran paylaşımı yapabileceksiniz. Bu özellik, partnerinizle Wordle oynamak, bir […]

Android kullanıcıları sonunda WhatsApp’ta ekran paylaşımı yapabilecek

Görünüşe göre Android telefonlar – görünüşe göre uygulama geliştiricilerin gözünde her zaman iOS’un gerisinde kalıyor – başka bir sevilen özelliği yakalıyor.

FaceTime aramaları sırasında iOS telefonlarda ve tabii ki Zoom ve Microsoft Teams gibi diğer görüntülü arama platformlarında ekran paylaşımı yapabilirsiniz. Yakında, Android cihazlarda da WhatsApp’ta ekran paylaşımı yapabileceksiniz. Bu özellik, partnerinizle Wordle oynamak, bir seyahat programına bakmak, arkadaşınıza engellediği birinin Instagram profilini göstermek ve diğer daha verimli çabalar için kullanışlı olduğundan eminim.

WABetaInfo raporları(yeni bir sekmede açılır) Android 2.23.11.19 güncellemesi için WhatsApp beta, bazı beta testçilerinin ekran paylaşma özelliğini denemesine izin verecek. İlerleyen günlerde daha fazla kullanıcıya ulaşacağı iddia ediliyor. Bahsedilen, etkileşim(yeni bir sekmede açılır) eski Android modellerinin güncellemeyi destekleyemeyebileceğini ve çok fazla kişiyle yapılan aramalarda veya sohbet ettiğiniz kişinin güncellenmiş bir WhatsApp’ı yoksa muhtemelen bu özelliği kullanamayacağınıza dikkat çekti.

Özelliği kullanmak için, uygulamanın güncellenmiş sürümüne sahip olduğunuzda, bir okla işaretlenmiş bir telefon simgesine tıklamak isteyeceksiniz – bu düğme sessize alma gibi diğer araçların yanında olacaktır. Daha sonra sizden şu sorulacak: “Kayda veya WhatsApp ile yayına başlansın mı?” ve WABetaInfo’dan alınan ekran görüntülerine göre, şifreler, fotoğraflar ve ödeme ayrıntıları gibi belirli ayrıntıları görüntülediğinizde WhatsApp’ın gördüğü bilgileri nasıl yöneteceğine dair bir sorumluluk reddi beyanı. “Şimdi başla”yı tıklayın ve yarışlara hazırsınız.

WhatsApp ayrıca, kullanıcıların kendi benzersiz kullanıcı adlarını seçmelerine izin vermek ve işletmelerin durumları bir gün sonra arşivleyip daha sonra yeniden kullanmaları için bir “durum arşivi” özelliği gibi Android kullanıcılarına başka özellikler sunmakla da oynuyor. The Verge bildirdi(yeni bir sekmede açılır).

Teknory