POCO, resmiyet kazandıktan günler sonra Redmi 12 5G’yi yeniden markalaştırıyor

TL;DR POCO, Hindistan’da POCO M6 Pro 5G’nin lansmanını yapmaya başladı. Cihazın Snapdragon 4 Gen 2 SoC ile Redmi 12 5G’nin yeniden markası olduğunu onaylayabiliriz. Xiaomi, Snapdragon 4 Gen 2 SoC’nin küresel lansmanı münasebetiyle, sadece iki gün önce Hindistan’da Redmi 12 5G’yi tanıttı. Bu SoC ile telefon üreticileri, bazı etkileyici 5G özelliklerine sahip daha ucuz cihazlar […]

POCO, resmiyet kazandıktan günler sonra Redmi 12 5G’yi yeniden markalaştırıyor

TL;DR

  • POCO, Hindistan’da POCO M6 Pro 5G’nin lansmanını yapmaya başladı.
  • Cihazın Snapdragon 4 Gen 2 SoC ile Redmi 12 5G’nin yeniden markası olduğunu onaylayabiliriz.

Xiaomi, Snapdragon 4 Gen 2 SoC’nin küresel lansmanı münasebetiyle, sadece iki gün önce Hindistan’da Redmi 12 5G’yi tanıttı. Bu SoC ile telefon üreticileri, bazı etkileyici 5G özelliklerine sahip daha ucuz cihazlar yapabilir. Bu SoC ile daha fazla seçenek istiyorsanız POCO, bu hafta Hindistan’da M6 Pro 5G’yi de piyasaya sürüyor. Ancak, cihazın tanıdık geldiğini düşünürseniz sizi suçlamayız. Bunun nedeni, POCO M6 Pro 5G’nin Redmi 12 5G’nin yeniden markası olmasıdır.

POCO Hindistan, 5 Ağustos 2023’te yapılması planlanan M6 Pro 5G’nin lansmanını yapmaya başladı.

POCO M6 Pro 5G

İlk bakışta, telefonun kamera adası boyunca POCO markasına özgü bir stil öğesi olan siyah bir çubuk var. Ancak düz sırt ve kamera merceği yerleşimi, aşağıda gösterilen Redmi 12 5G’ye benziyor.

Redmi 12 5G

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

Ayrıca, MIUI’de bulunan koddan, Redmi 12 5G’nin “gökyüzü” kod adını Redmi Note 12R ve POCO M6 Pro 5G gibi diğer yeniden markalarla paylaştığını biliyoruz. Paylaşılan kod adlarına sahip cihazlar, teknik özelliklerinin büyük bir çoğunluğunu paylaşacaktır, ancak küçük bölgesel farklılıklar olabilir. Bu farklılıklar genellikle görseldir ancak aynı zamanda küçük teknik özellikler ve depolama ve bellek yapılandırmalarında da olabilir.

Bir alt marka olarak POCO, bu yeniden markalaşma stratejisini tutarlı bir şekilde takip etmektedir. Ürünler yalnızca çevrimiçi satıldığı ve sonuç olarak genellikle daha düşük fiyatlı olduğu için tüketicilerin lehine sonuçlanıyor. POCO M6 Pro 5G’nin nasıl fiyatlandırıldığı ve bunun Redmi 12 5G’nin satışını nasıl etkilediği henüz bilinmiyor.

POCO Hindistan’ın ülke başkanı Himanshu Tandon da ilan edildi markanın POCO M6 Pro 5G’nin piyasaya sürülmesi için Reliance Jio ile işbirliği yaptığı. Duyuruda bu iş birliği hakkında daha fazla ayrıntı yoktu, bu nedenle daha fazla bilgi edinmek için ürünün piyasaya sürülmesini beklememiz gerekecek. Redmi 12 5G’nin böyle bir işbirliğine sahip olmadığını, ancak Hindistan’daki 5G operatörlerinde hala iyi çalıştığını unutmayın.


POCO, resmiyet kazandıktan günler sonra Redmi 12 5G’yi yeniden markalaştırıyor

Teknory