Android Telefonunuzda NFC Kullanmanın En Harika Yolları

NFC teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için, bariz olanı belirtmek için önce bir dizi NFC etiketine ihtiyacınız olacak. Aynı derecede önemli olan, NFC özellikli Android telefonunuzda NFC etiketlerini okuyabilen ve çeşitli karmaşıklıktaki rutinleri yürütebilen bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. One UI 5.0 veya üzerini çalıştıran daha yeni bir Samsung Galaxy telefonunuz varsa, şanslısınız: Cihazınız, Samsung’un Modlar […]

Android Telefonunuzda NFC Kullanmanın En Harika Yolları

NFC teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak için, bariz olanı belirtmek için önce bir dizi NFC etiketine ihtiyacınız olacak. Aynı derecede önemli olan, NFC özellikli Android telefonunuzda NFC etiketlerini okuyabilen ve çeşitli karmaşıklıktaki rutinleri yürütebilen bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.

One UI 5.0 veya üzerini çalıştıran daha yeni bir Samsung Galaxy telefonunuz varsa, şanslısınız: Cihazınız, Samsung’un Modlar ve Rutinler uygulaması önceden yüklenmiş olarak gelir ve eğer/o zaman senaryolarını kolayca oluşturmak için kullanıcı dostu bir yol sağlar. Samsung’un uygulama, ayar ve özelliklerine etkileyici erişimin yanı sıra NFC aracılığıyla tetiklenir. Diğer herkes için veya NFC kontrolleriyle biraz daha ayrıntılı olmak isteyenler için birkaç seçenek mevcuttur.

Bu amaç için en popüler uygulamalardan biri NFC Araçları. NFC görevleri için kullanmak için, uygun bir şekilde adlandırılan eşlik eden uygulamasını yüklemeniz gerekir. NFC Görevleri. Geliştiricinin kullanışlı bir YouTube oynatma listesi uygulamanın nasıl kullanılacağını açıklayan. Bir avuç başka uygulama da işi halleder ve daha fazla işlevsellik için bunları Trigger, Tasker veya IFTTT gibi daha geniş bir uygulama grubuyla entegre edebilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, uygulamanın bir NFC dokunuşuyla tetiklendiğinde telefonunuzu kontrol etmesini sağlayacak bir izinler listesine erişmesine izin vererek onu ayarlamanız gerekir.

Tercih ettiğiniz NFC görevleri uygulamasını kurup çalıştırdıktan sonra, NFC ile hayatınızı otomatikleştirmeye hazırsınız.

Teknory