Anket: Akıllı telefonunuz için bir mobil tripodunuz var mı?

Hadlee Simons / Android Yetkilisi Günümüzün akıllı telefonları, gece modunda enstantaneler ve hatta bazı uzun pozlamaları tripod kullanmadan çekmenize olanak tanıyan bazı akıllı görüntüleme teknolojisiyle birlikte gelir. Yine de, akıllı telefonunuz için bir mobil tripoda ihtiyaç duyabileceğiniz zamanlar olabilir. Bununla birlikte, telefonunuz için gerçekten bir tripoda sahip olup olmadığınızı bilmek istedik. Cevabınızı aşağıdaki ankete oy […]

Anket: Akıllı telefonunuz için bir mobil tripodunuz var mı?

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

Günümüzün akıllı telefonları, gece modunda enstantaneler ve hatta bazı uzun pozlamaları tripod kullanmadan çekmenize olanak tanıyan bazı akıllı görüntüleme teknolojisiyle birlikte gelir.

Yine de, akıllı telefonunuz için bir mobil tripoda ihtiyaç duyabileceğiniz zamanlar olabilir. Bununla birlikte, telefonunuz için gerçekten bir tripoda sahip olup olmadığınızı bilmek istedik. Cevabınızı aşağıdaki ankete oy vererek bize iletebilirsiniz.

Akıllı telefonunuz için bir mobil tripodunuz var mı?

410 oy

Telefonunuzu bir tripoda monte etmek için birkaç neden var. Birincisi, astrofotografi modları ve astro zaman atlamaları bu seçeneği gerektirir. Ayrıca gece çekim yaparken veya özel uzun pozlama/ışıkla boyama modlarını kullanırken bulanıklığı azaltmak için bir tripod kullanmak isteyebilirsiniz. Bir tripod, grup çekimleri için veya video klip kaydederken telefonunuzu mümkün olduğunca sabit tutmak için de kullanışlıdır.

Üstelik çoğu telefon, elde taşınır moddayken yüksek kaliteli gece çekimlerini gayet iyi bir şekilde sunar. Bir tripoda ihtiyaç duymadan uzun pozlama/hareket modu efektleri sunan Pixel serisi gibi cihazları da gördük. Bu nedenle, mobil bir tripod çoğu durumda bir gereklilik gibi görünmüyor.

Teknory