9 Batmobil’in tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Amerikalı aktörler Burt Ward (solda), Robin rolünde ve Adam West, Batman rolünde, ‘Batman’ adlı televizyon dizisinden bir karede Batmobile’a biniyor. 1967. (Fotoğraf: 20th Century Fox/Getty Images’ın izniyle) Yıllar boyunca Batmobile’ın canlı aksiyon Batman medyasında sayısız versiyonunun göründüğünü gördük, ancak hangileri en iyisi olarak öne çıkıyor? Batmobile tartışmasız Batman’in en yakın müttefikidir. Bu, Gotham Şehri’ndeki kötü […]

9 Batmobil’in tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Amerikalı aktörler Burt Ward (solda), Robin rolünde ve Adam West, Batman rolünde, ‘Batman’ adlı televizyon dizisinden bir karede Batmobile’a biniyor. 1967. (Fotoğraf: 20th Century Fox/Getty Images’ın izniyle)

Yıllar boyunca Batmobile’ın canlı aksiyon Batman medyasında sayısız versiyonunun göründüğünü gördük, ancak hangileri en iyisi olarak öne çıkıyor?

Batmobile tartışmasız Batman’in en yakın müttefikidir. Bu, Gotham Şehri’ndeki kötü adamların peşine düşmenin, suç mahalline zamanında ulaşmasına yardımcı olmanın ve GCPD’nin suça karşı savaşı için onu hedef almaya karar verdiğinde kanun uygulayıcılardan kaçmanın bir yolu. İhtiyacı olduğunda her zaman oradadır.

İlk olarak The Dark Knight’ın 1939’daki ilk çıkışı sırasında DC Comics’in sayfalarında görünen bu araç, başlangıçta kırmızı bir arabadan biraz daha fazlasıydı. Ancak zamanla kendi başına bir hayat edindi ve zamanla gelişerek Gotham’ın en çok arananlarının kalplerine korku salmak ve şehrin sokaklarında dolaşırken Bruce Wayne’i korumak için tasarlanmış çok daha korkutucu bir araç haline geldi.

Batman’in kendisi gibi, Batmobil aynı zamanda sayfadan ekrana geçiş yaparak şimdiye kadarki tüm sinema ve TV programlarında onunla birlikte yer aldı. Ve tıpkı çizgi romandaki benzeri gibi, zamanla gelişti ve kahramanın maceralarında pek çok kez karşımıza çıktı.

Batman Günü onuruna, bu fırsatı değerlendirerek sinema ve TV Batmobil’lerinin en iyilerine (ve en kötülerine) bakalım (ve bunu yaparken onları sıralayalım).

Teknory