Anket: Sizce üçüncü bir akıllı telefon platformuna ihtiyacımız var mı?

Robert Triggs / Android Otoritesi Android ve iOS, bugün piyasadaki tek büyük akıllı telefon platformudur ve küresel pazarın %99,4’ünü oluşturur. İstatistik Sayacı. Yine de dünyanın üçüncü bir akıllı telefon platformuna ihtiyacı var mı? Bugün öne çıkan anketimizin konusu bu, bu yüzden aşağıda seçiminizi yapın ve detaylandırmak istiyorsanız bir yorum bırakın. Sizce üçüncü bir akıllı telefon […]

Anket: Sizce üçüncü bir akıllı telefon platformuna ihtiyacımız var mı?

Robert Triggs / Android Otoritesi

Android ve iOS, bugün piyasadaki tek büyük akıllı telefon platformudur ve küresel pazarın %99,4’ünü oluşturur. İstatistik Sayacı.

Yine de dünyanın üçüncü bir akıllı telefon platformuna ihtiyacı var mı? Bugün öne çıkan anketimizin konusu bu, bu yüzden aşağıda seçiminizi yapın ve detaylandırmak istiyorsanız bir yorum bırakın.

Sizce üçüncü bir akıllı telefon platformuna ihtiyacımız var mı?

294 oy

Neden iki büyük platformun yeterli olduğunu düşündüğünüzü anlayabiliyoruz. Android ve iOS, akıllı telefon işletim sistemine farklı yaklaşımları temsil eder ve kullanıcılara ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak için iki kesin seçenek sunar. Ayrıca BlackBerry 10 ve Windows Phone gibi ölü/terkedilmiş platformların üçüncü bir platforma ihtiyacımız olmadığının kanıtı olduğunu da iddia edebilirsiniz. Artı, bugün Sailfish, Ubuntu Touch ve PureOS gibi son derece niş alternatif platformlara sahibiz.

Sonra tekrar, neden üçüncü bir büyük akıllı telefon platformu isteyebileceğinizi görebiliriz. Mevcut manzara, şu anda hem tüketiciler hem de uygulama geliştiricileri için etkili bir şekilde bir ikili, bu nedenle büyük bir şirketten uygun bir rekabet iyi bir şey olabilir. Ayrıca, BlackBerry 10, WebOS ve Windows Phone çeşitli noktalardayken endüstrinin yenilik açısından zirveler yaşadığını da iddia edebilirsiniz. Hareketle gezinme, kart tabanlı çoklu görev, masaüstü modları ve kablosuz şarj gibi özellikler ilk olarak bu platformlarda kullanıma sunuldu.

Teknory