Apple, Black Friday acelesi öncesinde iPhone 14 Pro uyarısı veriyor

Bu tatil sezonunda kendiniz veya sevdiğiniz biri için bir iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max satın almayı umuyorsanız, hızlı hareket etseniz iyi olur. Apple, daha düşük gönderiler ve “daha uzun bekleme süreleri” konusunda nadir bir uyarı yayınladı. Sorun, “Çin, Zhengzhou’da bulunan birincil iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max montaj tesisini geçici …

Apple, Black Friday acelesi öncesinde iPhone 14 Pro uyarısı veriyor

Bu tatil sezonunda kendiniz veya sevdiğiniz biri için bir iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max satın almayı umuyorsanız, hızlı hareket etseniz iyi olur. Apple, daha düşük gönderiler ve “daha uzun bekleme süreleri” konusunda nadir bir uyarı yayınladı.

Sorun, “Çin, Zhengzhou’da bulunan birincil iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max montaj tesisini geçici olarak etkileyen” devam eden COVID-19 salgınından kaynaklanıyor. Apple, tesisin kısıtlamalar nedeniyle “önemli ölçüde azaltılmış kapasite” ile çalıştığını söylüyor. Reuters’e göre Foxconn, Zhengzhou tesisinde “tüm çalışan çalışanları üç yatakhaneye taşımayı içeren bir sistem” de dahil olmak üzere yeni COVID-19 önlemleri uyguluyor. Fabrikadaki işçiler, ancak kısıtlamalar kaldırılana kadar yurtları ile fabrika alanları arasında hareket edebilirler.

Apple, 2022’nin dördüncü mali çeyreği için iPhone satışlarının geçen yıla göre yüzde 10 artarak 43 milyar dolar olduğunu bildirdi. Bir yıl önceki çok önemli tatil çeyreğinde, iPhone satışlarında 71.6 milyar dolarlık rekor bir satış gerçekleştirdi ve bu rakamın bu yıl gölgede kalması bekleniyor. Raporlar, Apple’ın bu yıl daha yüksek fiyatlar ve karlar sağlayan daha fazla iPhone 14 Pro modeli karışımı sattığını söyledi.

Bekleme süreleri Apple.com’da zaten kayıyor. Bu yazının yazıldığı sırada ABD’de sipariş edilen bir iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max’in 14 Aralık’a kadar gelmesi beklenmiyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow