Apple Card Artık Yüksek Getirili Birikim Hesabıyla Geliyor

Apple Card’a bağlı Goldman Sachs hesabında yapılan tüm para yatırma işlemleri Federal Deposit Insurance Corporation (“FDIC) tarafından sigortalıdır. %4,5 faizle ilgili olarak Apple, “Kredi için kesirli faiz her ay en yakın tam sente yuvarlanır. Apple veya Goldman Sachs’tan herhangi bir hizmet bedeli veya bakım ücreti alınmadığını da belirtmekte fayda var. Yine de, üçüncü taraf bankacılık […]

Apple Card Artık Yüksek Getirili Birikim Hesabıyla Geliyor

Apple Card’a bağlı Goldman Sachs hesabında yapılan tüm para yatırma işlemleri Federal Deposit Insurance Corporation (“FDIC) tarafından sigortalıdır. %4,5 faizle ilgili olarak Apple, “Kredi için kesirli faiz her ay en yakın tam sente yuvarlanır. Apple veya Goldman Sachs’tan herhangi bir hizmet bedeli veya bakım ücreti alınmadığını da belirtmekte fayda var. Yine de, üçüncü taraf bankacılık kuruluşları, finansal işlemler için kendi hüküm ve koşullarına tabi olarak bir ücret alabilir.

Kullanıcılar, Apple Cash depozitolarından para çekip istedikleri zaman tasarruf hesabına aktarabilir veya bunun tersi de geçerlidir. Ancak minimum işlem tutarı en az 1$, maksimum işlem tutarı ise 10.000$’ı geçmemelidir. Apple ayrıca, her 7 günlük dönem için 20.000 ABD doları tutarında bir limit belirledi. Nakit para yatırma ve banka havalelerine izin verilmez.

Apple ayrıca, daha yüksek getiri için başka bir banka hesabından Apple Card’a bağlı Goldman Sachs hesabınıza para yatırmanıza izin verecektir. Başka bir hesabı kendi Apple Card hesabına bağlamak için, kullanıcıların ABD topraklarında kayıtlı söz konusu banka hesabının yasal sahibi olduklarını onaylamaları gerekir. Bağlama işlemi için ticari hesaplara izin verilmez. Tasarruf hesabı girişimi, Apple satın alımlarını kolaylaştırmak için birkaç hafta önce başlatılan şimdi satın al sonra öde hizmetinin hemen ardından ortaya çıktı.

Teknory