Apple, iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu düzeltiyor, bunun donanımdan kaynaklanmadığını söylüyor

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi TL;DR Apple, iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu kabul etti. Şirket, bir yazılım düzeltmesinin yayınlanma sürecinde olduğunu söyledi. Apple’ın bulgularına göre ısınma sorununun nedeni iPhone 15 ve 15 Pro’nun donanımı değil. Apple, iPhone 15 Pro modellerinin aşırı ısınmasıyla ilgili şikayetlerin artmasının ardından, “arka plan etkinliğinin artması nedeniyle cihazı kurduktan veya […]

Apple, iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu düzeltiyor, bunun donanımdan kaynaklanmadığını söylüyor

Aamir Siddiqui / Android Otoritesi

TL;DR

  • Apple, iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu kabul etti.
  • Şirket, bir yazılım düzeltmesinin yayınlanma sürecinde olduğunu söyledi.
  • Apple’ın bulgularına göre ısınma sorununun nedeni iPhone 15 ve 15 Pro’nun donanımı değil.

Apple, iPhone 15 Pro modellerinin aşırı ısınmasıyla ilgili şikayetlerin artmasının ardından, “arka plan etkinliğinin artması nedeniyle cihazı kurduktan veya geri yükledikten sonra” ilk birkaç gün içinde cihazların normalden daha sıcak hissedebileceğini söyledi.

Apple, birden fazla yayına yaptığı açıklamada, “Başka bir sorun, üçüncü taraf uygulamaların sisteme aşırı yükleme yapmasına neden olan bazı son güncellemeleri içeriyor” dedi. Reuters. Aşırı ısınma sorununa neden olan bazı üçüncü taraf uygulamalar arasında Asfalt 9, Instagram ve Uber bulunmaktadır. Bunlardan Instagram, 27 Eylül’deki uygulama güncellemesiyle sorunu zaten çözdü.

iPhone üreticisi, diğer uygulamalar için de bir düzeltmenin yolda olduğunu ve durumu çözmek için uygulama geliştiricileriyle görüşeceğinin sözünü verdi.

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’nun tasarımını savunan Apple, Titanyum gövdeli telefonların aslında eski Paslanmaz Çelik modellere kıyasla ısı dağıtımında daha iyi sonuçlar verdiğini söyledi.

Dolayısıyla, iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınmasıyla sorun yaşıyorsanız, iOS 17 hata düzeltme güncellemesinin çok yakında karşınıza çıkacağını bekleyebilirsiniz. Apple, gelecek güncellemenin telefonların performansını düşürmeyeceğine dair güvence verdi.

Apple, iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu düzeltiyor, bunun donanımdan kaynaklanmadığını söylüyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow