Apple, iPhone için iOS 16.5’i Yayınladı: İşte Aldıklarınız

Apple, iOS 16.5’in yanı sıra iPadOS 16.5’i de iPad kullanıcıları için sunmaya başladı. iPadOS 16.5 için değişiklik günlüğü daha da az değişikliği listeler ve öncelikle iOS 16.5 ile aynı hata düzeltmelerini içerir. Ancak macOS Ventura 13.4’te durum böyle değil. Masaüstü sınıfı işletim sistemi için değişiklik günlüğü, bir avuç özellik geliştirmesini ve olağan hata düzeltmelerini gösterir. […]

Apple, iPhone için iOS 16.5’i Yayınladı: İşte Aldıklarınız

Apple, iOS 16.5’in yanı sıra iPadOS 16.5’i de iPad kullanıcıları için sunmaya başladı. iPadOS 16.5 için değişiklik günlüğü daha da az değişikliği listeler ve öncelikle iOS 16.5 ile aynı hata düzeltmelerini içerir. Ancak macOS Ventura 13.4’te durum böyle değil. Masaüstü sınıfı işletim sistemi için değişiklik günlüğü, bir avuç özellik geliştirmesini ve olağan hata düzeltmelerini gösterir. Özellik geliştirmeleri iPhone ve iPad’den ileriye taşınırken, hata düzeltmeleri için aynı şey söylenemez.

En son macOS Ventura güncellemesiyle giderilen sorunlar arasında, Apple Watch kullanılarak etkinleştirilen Otomatik Kilit Açma özelliğini etkileyen bir hata da bulunuyor. En yeni güncelleme, kablosuz klavyelerde Bluetooth bağlantısıyla ilgili bir sorunu da giderir. Ayrıca, macOS Ventura’nın önceki sürümünde Ekran Süresi ayarlarıyla ilgili sorunlar yaşayanlar, güncellemeden sonra artık aynı sorunla karşılaşmamalıdır.

Apple’ın akıllı saat işletim sistemi watchOS de watchOS 9.5’e güncelleniyor. watchOS 9.5 tarafından etkinleştirilen özelliklerin listesi, yeni bir Pride saat yüzü ve bir dizi küçük hata düzeltmesi ve iyileştirme içerir. Daha önce belirtildiği gibi, bu yazılım güncellemelerinin tümü halihazırda kullanıcılara sunulma sürecindedir.

Teknory