Apple, katlanabilir ekranlı bir Macbook için çalışmalara başlamış olabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Apple’ın 20 inçlik katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışmalara başladığı bildirildi. Bu, katlanır ekranlı bir Macbook olabilir. Apple, katlanır ekranlı bir PC sunmak için Asus ve Lenovo’ya katılacaktı. Katlanabilir telefonlar ve katlanır ekranlı dizüstü bilgisayarlar bir süredir piyasada bulunuyor. Yine de Apple, bu arenada gözle görülür şekilde yok oldu, ancak […]

Apple, katlanabilir ekranlı bir Macbook için çalışmalara başlamış olabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Apple’ın 20 inçlik katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışmalara başladığı bildirildi.
  • Bu, katlanır ekranlı bir Macbook olabilir.
  • Apple, katlanır ekranlı bir PC sunmak için Asus ve Lenovo’ya katılacaktı.

Katlanabilir telefonlar ve katlanır ekranlı dizüstü bilgisayarlar bir süredir piyasada bulunuyor. Yine de Apple, bu arenada gözle görülür şekilde yok oldu, ancak şirket şu anda oldukça ilgi çekici bir katlanabilir geliştirmenin ilk aşamalarında gibi görünüyor.

Apple, 20 inçlik katlanabilir bir cihaz üzerinde çalışmaya başladı. Elek. Daha spesifik olarak, ekran tamamen açıldığında 20,25 inç olarak ölçülecek şekilde eğilir.

Bu boyut, kesinlikle katlanabilir bir telefon olmadığı anlamına geliyor ve Koreli mağaza, bunun yerine katlanabilir ekranlı bir Macbook olabileceğine inanıyor. Cihazın katlandığında 15,3 inçlik bir ekran sunabileceğini ve geniş bir şekilde bir dizüstü bilgisayarla uyumlu olabileceğini öne sürüyor.

Fikir: Katlanabilir dizüstü bilgisayarlar, katlanabilir telefonlardan daha mantıklı

Yine de katlanır ekranlı bir dizüstü bilgisayarı ilk kez görmüyoruz. Lenovo, katlanabilir ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayar olan X1 Fold’u 2020’de piyasaya sürdü. Daha sonra, bu yılın başlarında, açıldığında 16,3 inç ekran ve dizüstü bilgisayar olarak kullanıldığında 12 inçlik bir panel sunan yükseltilmiş bir model sundu. Asus, dizüstü bilgisayar modunda açıldığında 17,3 inç ekran ve katlandığında 12,5 inç panel getiren Zenbook 17 Fold’u da bu yılın başlarında piyasaya sürdü.

Aksi halde, Elek ayrıca Apple’ın iPad Mini serisini değiştirmek için katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığını ve hedeflenen lansman tarihi 2025 olduğunu iddia ediyor. Her iki durumda da şirket, Samsung’un beğenilerine kıyasla katlanabilir partiye çok geç kalacak gibi görünüyor. Ancak, gelecekteki bir katlanabilir Apple’ın paketin geri kalanından nasıl farklı olacağını görmek için hala hevesliyiz.

Katlanır ekranlı bir Macbook alır mıydınız?

1 oy

Apple, katlanabilir ekranlı bir Macbook için çalışmalara başlamış olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow