Apple, Vision Pro kulaklığı için yeni bir isim seçmek zorunda kalabilir

TL;DR HUAWEI, Çin’de “Vision Pro” ticari markasının sahibidir. Ticari marka 28 Kasım 2021’den 27 Kasım 2031’e kadar geçerlidir. Apple, Çin’de satış yapmak istiyorsa muhtemelen HUAWEI ile pazarlık yapmak veya kulaklığını yeniden adlandırmak zorunda kalacak. Apple Vision Pro, geçen haftaki WWDC 2023 konferansında tanıtıldı. Kesinlikle etkileyici ve pahalı görünse de, yüze takılan cihaz ilk beklenmedik engeline […]

Apple, Vision Pro kulaklığı için yeni bir isim seçmek zorunda kalabilir

TL;DR

  • HUAWEI, Çin’de “Vision Pro” ticari markasının sahibidir.
  • Ticari marka 28 Kasım 2021’den 27 Kasım 2031’e kadar geçerlidir.
  • Apple, Çin’de satış yapmak istiyorsa muhtemelen HUAWEI ile pazarlık yapmak veya kulaklığını yeniden adlandırmak zorunda kalacak.

Apple Vision Pro, geçen haftaki WWDC 2023 konferansında tanıtıldı. Kesinlikle etkileyici ve pahalı görünse de, yüze takılan cihaz ilk beklenmedik engeline çoktan çarpmış olabilir.

Görünüşe göre Vision Pro’nun adıyla ilgili bir sorun olabilir. Görünüşe göre, yayına göre “Vision Pro” markası daha önce Çin’de HUAWEI tarafından güvence altına alınmıştı. Sürücülerim.

Çin merkezli teknoloji şirketi şu anda Çin’de LCD TV’ler, VR cihazları, akıllı gözlükler, radyo ekipmanları ve daha fazlası için Vision Pro markasını kullanıyor. Ayrıca bir süreliğine o ismin haklarına da sahip olacak. Şirketin ticari markayı 16 Mart 2019’da tescil ettirdiği bildirildi. Bu ticari markanın 27 Kasım 2031’e kadar geçerli kalması gerekiyor.

HUAWEI’nin ticari markası, Apple’ın bu adı başka ülkelerde kullanmasını engellemez. Ancak Apple, ürünü Çin’de satmaya başlamak istiyorsa bir şeyler yapması gerekecek. Potansiyel bir çözüm, adı değiştirmek veya en azından Çin’de değiştirmek olabilir. Başka bir seçenek de ticari marka haklarını elde etmek için HUAWEI ile pazarlık yapmak olabilir.

Yazma tarihi itibariyle, Apple henüz bu özel konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Apple Vision Pro, 3.500 dolara mal olacak ve 2024’te piyasaya sürülecek. Resmi olarak hiçbir şey söylenmemiş olsa da, Apple’ın daha uygun fiyatlı bir model üzerinde çalıştığını iddia eden raporlar var. Ancak, kulaklığı daha ucuz hale getirmek için ne gibi tavizler verileceği belli değil.

Apple, Vision Pro kulaklığı için yeni bir isim seçmek zorunda kalabilir

Teknory